Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

V Budějovicích se nedařilo

(4.1.2015 - Ladislav Sýkora)
V utkání 6. kola 3. divize se nám v Budějovicích s celkem ROYAL Č. Budějovice B hrubě nedařilo. S domácími jsme prohráli jasně 0,5 : 4,5.
Domácí sice byli skoro na všech šachovnicích papírovými favority, ale přeci jen jsme si mysleli trochu na víc. Neměli jsme ale dneska nikdo svůj den. Fanda Liška přehlídnul ve slušné pozici dámu, Franta Samec zase - opět v dobré pozici - přehlídnul kombinaci se ztrátou věže. Prokopa soupeř přehrál pozičně a bylo to rázem 0 : 3. Já jsem stál taky dost špatně - s pěšcem méně jsem čelil soupeřově útoku na krále a přežil jsem to jen zázrakem. Myslím, že soupeř někde přehlédnul zisk figury. Nakonec mou nabídku remízy i přes pěšce navíc přijal, ale myslím, že při trpělivé hře soupeře bych koncovku asi neubránil. Tomáš z nás stál opticky nejnadějněji. Soupeř mu dokonce v koncovce čtyř jezdců nabízel remízu. Tomáš ale chtěl nadějnou pozici protlačit do výhry a "přetáhnul strunu".
Štěstí tedy dnes při nás nestálo, ale za týden doma proti Šachklubu Tábor A to snad bude lepší.
04.01.2015 18:42:46
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one