Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

V divizích stále střídavě oblačno, občas kalamita

(18.3.2017 - Ladislav Sýkora)
Píši až teď po dalším kole 3. divize, protože k nesehranému utkání s DDM Písek stále dost dobře nevím, co napsat. Pokud něco, tak by asi měl Slávek Mařík.
Naopak ve 3. divizi se mládežníkům daří docela dobře. Dnes jsme v Soběslavi remizovali 2,5:2,5 a domácí mohou hovořit tak trochu o štěstí, protože v poslední partii Vojta Icha s pěšcem a kvalitou navíc kráčející k vítězství skočil soupeři na špek a materiál navíc ztratil. Remíza pak znamenala celkovou remízu družstva. Zajímavou partii sehrál na druhé desce Ondra Fuciman, který svého zkušeného soupeře překvapoval zajímavými myšlenkami. Nejprve obětoval figuru za pěšce a tlak na trochu osamoceného krále soupeře. Nakonec partie dospěla do remízy v situaci, kdy se Ondrovi podařilo protlačit pěšce do dámy, ale soupeř měl věčný šach. Nejrychleji skončila partie Lukáše Píchy, kde soupeř přehlédl ve složité pozici figuru, ale nutno dodat, že Lukáš mu v zahájení zamotal dost hlavu. Já jsem se černými v sicilské dostal rychle do sice zjednodušené, ale dosti dvojsečné pozice, když jsem dal dvě figury za věž a dva pěšce. Ani jednomu z nás se pozice moc nelíbila, takže remíza. Prokop Nestával měl docela brzy v zahájení možnost zajímavě zkomplikovat hru a získat pěšce taktickým obratem, ale přehlédl to a brzy na to přehlédl i "vidle" na dámu. Souseda v tabulce jsme tedy před sebe nepustili a stále se držíme v horní polovině tabulky.
18.03.2017 18:07:57
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one