Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

V prvním nedělním dvojboji bez bodů

(28.2.2016 - Ladislav Sýkora)
V dnešním "dvojutkání" jsme vyšli bodově naprázdno. Ve 3. divizi jsme podlehli doma (hráno v DDM) týmu ŠA VŠTE Č. Budějovice 1:4 a v 1. divizi pak opět doma (hráno v KD) celku ŠK Písek B 2,5:5,5.
O utkání mládežnického béčka nemám zatím podrobnější informaci. Toto utkání bylo přeloženo na neděli na přání soupeře, který se v sobotu hodlal účastnit 4. kvalifikačního turnaje. Přeložení jsme k tomutéž využili i my. Poděkování zaslouží hráči, kteří absolvovali kvalifikační turnaj v sobotu (viz sekce Mládež) i divizní utkání v neděli a také Michal Dvořák, který nastoupil, i když se už chystal na hory. V utkání áčka proti Písku jsem bohužel přispěl významně k porážce já, když jsem svému mladičkému soupeři úplně zbytečně daroval partii hrubou chybou hned v 16. tahu. Pozice byla do té doby sice ostrá, ale víceméně vyrovnaná. Počítač mi doma dokonce přisoudil malou výhodu. Nemrzí mne až tak prohra - Jakub Stinka jde pod vedením IM Hausnera velmi rychle nahoru - ale ten způsob. Zato ve skvělých výkonech pokračuje Jarda Hejl, který porazil mladou hvězdu soupeře Honzu Miesbauera (mimochodem také svěřenec IM Hausnera). Honza Fiala a Slávek na 2. a 3. šachovnici zremizovali a zremizoval také Honza Gutwirth, který ale s pěšcem navíc stál v koncovce chvíli na výhru. Franta Samec a Vojta Hejl byli svými soupeři přehráni. Nejdéle bojoval Vláďa Hochmann, který obětoval figuru za dva pěšce a aktivitu a stál opticky líp, než soupeř. Alespoň já bych mnohem raději hrál v dané pozici jeho figurkami. Bohužel se v závěru asi projevila únava a přišla chyba, po které se mu pozice rozpadla. Vláďa ale ukázal, že rozhodně umí v partii zabojovat a obětí se nebojí.
Příští týden nás čeká další dvojboj. Tentokrát se 1. a 3. divize potkává kvůli tomu, že se v sobotu koná krajský přebor v rapid šachu v Písku. Tak snad budeme úspěšnější.
Podrobnosti najdete jako obvykle na chess-result přes odkaz Soutěže družstev/2015/2016.
28.02.2016 19:54:17
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one