Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

V souboji řek zvítězila Lužnice

(1.12.2014 - Miloslav Mařík)
V sobotu jsme ve 3. kole 2. divize přivítali v hracím sále mezi Nežárkou a Lužnicí tým z Týna nad Vltavou. Plán pro toto utkání byl poměrně jednoduchý. Udržet remízu na zadních šachovnicích a vyhrát na prvních pěti.

Začátek vypadal poměrně slibně. Na první šachovnici se rozehrála Botvinnikova varianta ve Slovanské a na druhé to byl Marshallův gambit v Semi-Slovanské. Na třetí, na páté na šesté a na osmé šachovnici jsem zahájení nedokázal identifikovat. Na čtvrté šachovnici jsem zabředl do tajů Italské a na sedmé se hrála jakási záhadná varianta Francouzské.

Po hodině hry jsem přestával být optimistický. Pozice Martina Rosochy na osmé šachovnici připomínala zatloukací šachy a na sedmé chyběl Frantovi Samců pěšec. Lepší pozici jsme měli na šesté a páté šachovnici. Na první šachovnici probíhal teoretický souboj a na druhé jsem si nebyl jist, za koho bych to chtěl hrát. Obdobná situace byla i na šachovnici třetí. U sebe jsem si byl jistý. Chtěl bych to hrát za soupeře.

Po další hodině přišla poměrně rychle prohra na třetí, výhra na druhé a remízy na dvou posledních šachovnicích. Můj soupeř marně hledal plán a tak jsem začínal stát téměř rovně. Na první šachovnici pak Jana obětovala figuru za poziční výhodu, na šesté jsme měli plus, ale velmi těžkou cestu k dalšímu zlepšování pozice.

Zlomem byla výhra Ládi Sýkory na páté šachovnici. Začal jsem věřit, že vyhrajeme. Na první šachovnici Jana bojovala s figurou méně, ale zdálo se, že udrží minimálně remízu. Na čtvrté a na šesté šachovnici jsme stáli lépe. Po remíze na první šachovnici Vláďa Hochmann přijal remízu na šachovnici šesté, i když stál na výhru, aby pojistil výsledek. Já pak hrál s pěšcem vice v koncovce těžkých figur. Pěšcová majorita 3 - 1 na dámském křídle a bezpečný král mi zajišťoval minimálně remízu. Nakonec jsem soupeře umořil v 70 tazích. Konečný výsledek tak skončil na 5 : 3.
01.12.2014 21:53:34
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one