Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Ve 2. divizi prohra s DDM Písek

(13.1.2019 - Ladislav Sýkora)
V dnešním domácím utkání 2. divize jsme na zkušenější tým z DDM Písek nestačili a prohráli 2,5:5,5. Hosté nastoupili v silné sestavě a kromě první šachovnice měli na všech ostatních ratingovou převahu. Z tohoto pohledu není zisk 2,5 bodu až tak špatný, ale co naplat...
Potěšila první soutěžní remíza Marka Novotného - i když to byla dosti divoká partie. Za bojovnost zaslouží Marek pochvalu. Fanda Liška svou partii odehrál solidně a remíza je zasloužená. Jarda na první desce taktickým obratem zatlačil soupeře do defenzívy a pak fotbalově řečeno "zavěsil". Bohužel jsem samotný závěr neviděl, takže by k tomu mohl Jarda něco dodat(?).
Já jsem se slovanskou obranou vyšel ze zahájení vyrovnaně. Snažil jsem se převzít iniciativu a v jednu chvíli jsem zariskoval asi víc, než bylo zdrávo, ale soupeř v komplikované pozici raději zarochoval. Tím mně paradoxně umožnil zajímavý útok na krále, když jsem obětoval jezdce a vyhnal soupeřova krále do středu šachovnice. Pak jsem ale nenalezl nic lepšího, než zisk věže za druhého jezdce a v poziční i materiálové rovnováze jsme to dali za remízu. Ostatní partie jsem v rozhodujících fázích moc neviděl.
Nezbývá, než se pokusit zabodovat v posledním kole základní skupiny v derby proti Soběslavi. Pak ještě zbývají 4 kola ve skupině o udržení. Nezbývá, než věřit, že se nám bude dařit nastupovat v co nejsilnější sestavě. Pokud chceme zachovat druhou divizi i do příští sezóny, pak nám nic jiného nepomůže.
Co se týče vítězství mládežnického béčka nad mládežníky ze Šachklubu Tábor v poměru 4:1 minulý týden, tak tam potěšila hlavně výhra a bojovnost všech aktérů. Na šachovnicích to bylo vyjma partií Kuby a Lukáše "nahoru dolů" a klidně to mohlo skončit 2:3. Nakonec zapracovalo trochu štěstí, ale tak to bývá.
Výsledky najdete v odkazech ve složce "Soutěže družstev".
13.01.2019 20:19:31
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one