Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Ve 2. divizi se stále nedaří...

(29.1.2019 - Jaroslav hejl ml. a Ladislav Sýkora)
Ani v posledním utkání základní části 2. divize se nám nepodařilo zvítězit a porážka v Soběslavi 3:5 znamená pokles na poslední místo ve skupině. Ve skupině o udržení nás tedy čeká dost náročný úkol vzhledem k tomu, že tam vstupujeme pouze s jedním bodem za remízu se Silonem.
Bohužel nás v neděli potkala ještě i smůla v absenci jednoho hráče, když Tomáš ráno nešťastně uklouzl a zlomil si ruku. Navíc nebral mobil, tak jsme ani nevěděli, co se děje. Hlavně, že to nebylo nic horšího, ruka se zahojí.
Víc k tomu napsal Jarda Hejl:

Neděle 27.1. 2019 - den který se zapíše do světových dějin - alespoň dějin šachu minimálně. A jestli ne světových tak klubových. Hodně věci se dnes pokazilo. Napřed zlehka - na ranní zápasovou kávu jsme dorazili o 2 minuty déle. Pak se to přiostřilo - dostal jsem kávu bez cukru. Ale co, pro šachy se člověk obětovat musí, tak jsem jí do sebe nějak dostal. A den se lepšit neměl - nějak jsme postrádali jednoho hráče, jež měl doraziti vlakem a nedorazil a my se mu nedovolavše (asi to má mít jiný tvar), museli jsme vyrazit v ústrety Soběslavi v prvním boji o záchranu, sami.

Takže hned zezačátku mínus bod. Nastoupili jsme na ně zodpovědně a dobře - Honza Grulo po soupeřově přehlédnutí vyhrál. Záhy Ondra Fuciman remis. Ztraceno to není. Marek Novotný ve velmi divoké partii žel na chvíli zaváhal a bod opět upadl. Já už byl celkem v komfortní pozici, ale hra ještě dlouhá. Vláďá Hochman se neodvratně řítil do remizové koncovky a Láďa S. měl celkem vyrovnanou partii také. Vojta vlezl do koncovky mírně lepší, tak to vypadalo na remízu. Na chvíli jsem se nad partií zamyslel a při další obhlídce už to vypadalo hůř - Vojta někde ztratil dva pěšce - což v koncovce znamenalo velký špatný. Na třetí desce byla podepsaná remíza, Marek na poslední už exitoval také. Já bych to vyhrát měl, ale na druhé to znamenalo také vyhrát pro teamovou remizu. A tam ten problém taky nastal. Byť jsem já vyhrál, Tam to vyhrát reálně nešlo - všechna čest Láďovi, že se tak snažil a dřel v zájmu družstva - nakonec však v zoufalém boji o celý bod nedostal ani půlku a museli jsme podepsat výsledek 3:5.

Kdybyste chtěli být retrospektivními svědky partie na 1. šachovnci - v rubrice "Partie" ji naleznete (partie dost poziční a strategická, bez velkých taktických divočin).
JH
29.01.2019 20:16:20
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one