Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Ve 4. kole bojovná remíza

(27.11.2017 - Ladislav Sýkora)
Ve 4. kole 1. jihočeské divize družstev naše áčko podalo bojovný výkon a urvalo remízu se silným soupeřem z Bechyně.
Soupeři na nás letos zatím staví hodně silné sestavy. I tentokrát byl soupeř ratingově na šesti šachovnicích výrazně lépe. Ale na šachovnicích to moc poznat nebylo. Naopak na některých to jiskřilo hned od začátku. Ostře se pustili do svých soupeřů Honza Fiala na druhé desce, Zdeněk Straka na třetí, anebo Tomáš Tichý na sedmé desce. Úplně klidná nebyla ani moje partie na čtvrté šachovnici. Bohužel Honza i Zdeněk přepnuli strunu, přestože to tak - zejména u Honzy dlouho nevypadalo. Naopak Tomáš dostal soupeře velmi brzy do tak beznadějného postavení, že soupeř vzdal při rovném materiálu, protože ztratil reálnou možnost vyvinout svého střelce a věž - málo vídaná věc. Já jsem stál po většinu partie mírně aktivně, ale těsně před uzavřením remízy jsem opět lehce zakufroval, čemuž soupeř v lehké časové tísni asi nehodlal věřit. Letos mám zkrátka štěstí:-).
Jarda Hejl na 1. desce se opět ukázal, jako správný kapitán a aktivní hrou zatlačil soupeře do defenzívy a ten se v obtížné situaci nakonec neubránil chybě. Vojta Hejl na poslední desce rozehrál partii od pohledu dosti nestandartně a poměrně brzy stál na prohru a tak to i dopadlo. Na páté desce Honza Mošnička přehrál soupeře ve střední hře, ale převahu pěšce v dámské koncovce se mu nedařilo zrealizovat. Přeci jen měl soupeř k dámě jezdce oproti Honzově střelci, což bývá často výhoda. Za stavu 3:4 dohrával svou partii Vláďa Hochmann, u kterého to tak ve třech čtvrtinách začalo vypadat na ručník. Napřed měl méně pěšců a pak v jednu chvíli dokonce i figuru. Nicméně lišácky zataktizoval a dvojúderem (jako za mlada!) dobral věž a převahu kvality pak velmi suverénně proměnil ve výhru. Až mi bylo jeho mladého soupeře ke konci líto.
Takže zaplaťpánbůh za bod. Velmi příjemné je ale sledovat, v jaké formě hrají Tomáš a zejména Vláďa. Myslím, že se můžeme těšit na další utkání! Čeká nás soupeř z nejsilnějších a předpovídám opět úpornou bitvu.
27.11.2017 21:05:12
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one