Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Ve druhé divizi konečně výhra

(17.3.2019 - Ladislav Sýkora)
Dnešní první výhra ve 2. divizi přišla nejspíš pozdě, ale přesto ještě stále máme teoretickou šanci na udržení se ve 2. divizi. Nemáme to už ale ve svých rukou. K udržení bychom potřebovali nejen vysokou výhru nad posledním a dosud nebodujícím céčkem Jindřichova Hradce, ale hlavně vítězství našeho dnešního soupeře ŠK Blanský les nad celkem Soběslavi.
Vítězství 5,5:2,5 vypadá dosti jasně, ale kromě ratingové převahy na většině šachovnic nám taky dnes přálo trochu štěstí. Alespoň v mém případě určitě, protože jsem po 20. tahu stál se dvěma pěšci méně dost na prohru. Naštěstí soupeř trochu zakufroval a vrátil mi zadarmo jednoho pěšce a po přechodu do věžovky už dost plochou pozici nechtěl tahat, takže upachtěná remíza. Vojtovi zase soupeř nabídnul krásný závěr partie, když nepochopitelně nedobral volného pěšce. Z ostatních partií jsem jen registroval, že na prvních dvou deskách soupeři našich borců pod tlakem vyrobili hrubé chyby, po kterých partie vzdali. Snad kluci dodají něco víc. Na poslední desce se blýsknul krásně sehraným útokem v Evansově gambitu Marek a zaznamenal první výhru v soutěži! To jsem ale zjistil až z přehrání partiáře, neboť partie byla velmi rychle skončena. Honza, který letos nasbíral už hodně bodů, tentokrát své oběti přehnal, soupeř útok odvrátil a pak využil materiální převahy. Vláďovu partii jsem viděl už v dost pokročilém stádiu, kde i přes rovnost materiálu stál hodně špatně vzhledem k nezastavitelnému volnému pěšci soupeře na dámském křídle. No a z Ondrovy vítězné partie jsem zaregistroval už jen dva poslední vítězné tahy.
Jak již bylo řečeno, poslední utkání bychom měli vyhrát co největším rozdílem a doufat, že Soběslav klopýtne. Nebude tedy na škodu nastoupit opět v co nejsilnější sestavě.
17.03.2019 22:55:45
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one