Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Ve druhém kole obě divizní družstva padla

(31.10.2017 - Ladislav Sýkora)
Ve druhém kole padla obě naše divizní družstva na půdě soupeřů. Nejprve béčko prohrálo v Hradci 1,5:3,5 a den nato v neděli si odvezlo nejtěsnější porážku z Budějovic i áčko.
Záloha z Jindřichova Hradce nám oplatila loňskou porážku, ale nemá cenu smutnit. Naopak - hrály se zajímavé partie a třeba taková výhra Ondry byla velice přesvědčivá. Do svého soupeře se po jeho chybě zakousnul brutálním útokem, přičemž mu nedal žádnou šanci. Fanda v sicilské pěkně vyrovnal hry, ale až příliš odvážně obětoval dvě figury za věž s vidinou útoku na další materiál. Chybička se ale vloudila, figurky soupeře vyklouzly ze zajetí a materiální převaha pak slavila úspěch. Vojta vyfasoval ratingově mnohem silnějšího soupeře, ale dlouho odolával. Soupeř jej nakonec dostal na špatně postavené věže a horší pěšce. Pro Matyáše Kostelníka to byla vůbec první zkušenost s vážnou partií. Mně soupeř v Nimcovičově indické moc nepustil k útočení, takže jsem za již rozhodnutého stavu nabídl v rovné pozici remízu.
Áčko se v neděli pustilo do svého soupeře bez bázně, ale převaha soupeře na všech (!) šachovnicích se nakonec projevila - i když jen nejtěsnější prohrou 3,5:4,5. Určitě nelze nikoho vinit z proher, či z "pouhých" remíz. Vždyť soupeři na nás vyrukovali s velmi silnou sestavou a byli často na jednotlivých šachovnicích o více, než 200 bodů silnější, přičemž například Andon dokázal remizovat se soupeřem cca +400! Škoda, že nedotáhnul nadějně vypadající pozici po zahájení k výhře Honza Fiala, daleko od výhry patrně nebyl ani Andon, ale tam jsem to moc nestihnul sledovat. Víc jsem také věřil pozici Vojty Hejla. Solidní výhru dal Vláďa Hochmann a druhou jsem přidal já, když můj soupeř v časové tísni nepokryl matové hrozby. Pravda ale je, že jsem koncovku po solidní střední hře a s kvalitou navíc málem prohrál přehlédnutím dvojúderu soupeře. Předposlední chyba opět vyhrála:).
Solidní remízu ještě přidal Zdeněk Straka. Franta Samec na poslední desce hrál příliš optimisticky, čehož soupeř dokázal využít.
Jarda Hejl na první desce jako správný kapitán bojoval, ale soupeř byl tentokrát nejen papírově lepší.
Výsledky opět najdete na db.chess.cz v odkaze Soutěže družstev.
31.10.2017 20:19:32
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one