Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Veseláci na Táborské věži

(28.12.2017 - Ladislav Sýkora)
Hned po Vánocích se konal v Táboře v prostorách bývalé jihočeské univerzity už 60. ročník Táborské věže v rapid šachu. Z Veselí se letos zúčastnili jen tři zástupci, a to ještě Ondra Fuciman v barvách Šachklubu Tábor. Já a Ondra jsme hráli v hlavním turnaji. Přestože jsme nakonec já, ani Ondra moc bodů nezískali (já 3,5/7 a Ondra jen 2,5/7), tak myslím, že jsme ani jeden nezklamali, protože jsme za soupeře fasovali velmi těžké soupeře. Já jsem s výjimkou 1. kola hrál se soupeři nad 1900 ELO (tedy 100 a více bodů rozdíl). Ondra hrál dokonce ve všech případech s hráči nad ELO 1800 (o 200 a více ELO bodů silnějšími), takže jeho 2,5 bodu je velmi solidních. Oba jsme si navíc "nadělili" výhru nad hráčem s ELO o téměř 400 (!) bodů silnějším.
Matěj Pavliš hrál v kategorii mládeže do 16 let, kde patřil k nejmladším a nejméně zkušeným účastníkům. Hrát jsem jej sice neviděl (mládež hrála v jiném sále), ale podle informací sváděl vyrovnané zápasy s převážně silnějšími hráči. Získal sice jen dva body, ale zato neocenitelné zkušenosti, které se jistě v brzké době projeví, pokud mu zápal pro šachy vydrží.
28.12.2017 20:12:08
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one