Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Veselí opět v 1. divizi!

(19.4.2015 - Ladislav Sýkora, Miloslav Mařík)
Po dramatické bitvě včera skončilo přímé utkání o postup do 1. divize mezi naším áčkem a Strakonicemi C remízou, která nás po roce vrátila zpět do nejvyšší jihočeské divize!
Výbornou výchozí pozici po suverénním tažení základní skupinou A 2. divize jsme si v nadstavbové části pokazili zaslouženou porážkou v Horní Stropnici, když se nám nepodařilo postavit více, než dva hráče základní sestavy. Do posledního kola jsme tak nastoupili s tím, že k postupu musíme nejméně remizovat. Jakákoliv porážka by nám při stejném bodovém zisku zavřela dveře vlivem horšího skóre z partií. Já jsem bohužel nemohl týmu pomoci, protože jsem lítal kolem nácviku stavění protipovodňových bariér. Stihnul jsem jen letmo nakouknout do sálu po asi třech hodinách hry. Přes nerozhodný stav 2:2 jsem odcházel zpět k bariérám poměrně klidný, protože ve všech zbývajících partiích stáli naši hráči opticky lépe. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem pak dostal zprávu, že jsme "vydřeli" remízu! Děj utkání zachytil tentokrát Slávek Mařík - jeden z těch, o kterých jsem myslel, že to "mají v kapse".
Do posledního zápasu jsme nastupovali s vědomím, že pokud chceme postoupit, tak musíme minimálně remizovat. Asi po dvou hodinách jsme zaznamenali první bod. Jana Maříková jej zaznamenala na první šachovnici. Na dalších šachovnicích ale situace nebyla tak příznivá. A tak se záhy změnil stav z 1:0 na 1:1 a následně na 1:2. Dalším vítězem v našem týmu byl host ze Soběslavi - Andon Petkov. Po třech hodinách hry tak byl stav 2:2. Po další hodině jsme zaznamenali další vítězství. Na páté šachovnici vyhrál Milan Pouch. Na postup stačilo uhrát jeden bod. To ale trvalo další hodinu. Na třetí a čtvrté šachovnici jsme zaznamenali remízu. V té době již Vladimir Hochmann hrál beznadějnou pozici. Trvalo ještě dvacet minut, než vzdal. Konečný výsledek se tak ustálil na 4:4 a družstvo Veselí nad Lužnicí postupuje do první divize. Slávek
___
Já bych jen pro dokreslení dramatičnosti utkání dodal, co jsem se dozvěděl po utkání od Milana Poucha. Z jasně vyhrané pozice s čistou kvalitou navíc v dobrém postavení připustil drama, když přehlédl ztrátu figury. Naštěstí mu zůstala kompenzace v lepším postavení figur a dvojici postouplých volných pěšců, kterou dokázal stoprocentně zužitkovat.

Cíl je tedy splněn a za to patří dík celému družstvu a hlavně kapitánovi, že se mu (až na jedinou výjimku) dařilo dávat dohromady slušnou sestavu.

Výsledky již najdete na webu v odkaze Soutěže družstev.
19.04.2015 10:01:30
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one