Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Víkend ve znamení divizí

(18.3.2014 - Ladislav Sýkora)
Uplynulý víkend byl doslova "přeplněný" divizními utkáními. Ve dvou dnech se konala utkání ve všech třech jihočeských divizích, což se týkalo i Veselských družstev. Pro Veselí to ale nebyl příliš úspěšný víkend, když zabodovat dokázalo pouze mládežnické céčko ve 3. divizi.
Nejprve v sobotu prohrálo béčko v posledním utkání 2. divize v Týně s místním ŠK 3:5. Toto utkání už nemohlo nic změnit na tom, že béčko skončí ve skupině o udržení poslední. Přesto jsme nastoupili kompletní, za což patří dík všem zúčastněným a zvláště těm, co si kvůli utkání na poslední chvíli změnili program, aby mohli hrát. Jedním z nich byl František Liška, který se sám odměnil pěknou výhrou nad zkušenějším a papírově silnějším soupeřem.
V neděli potom prohrálo áčko doma s áčkem Bechyně 2,5:5,5. Částečně jsem k tomu přispěl i já, když jsem chtěl "potrestat" soupeře za to, že nechtěl vzít remízu v naprosto remízové pozici (hráno zahájení propracované až do remízy věčným šachem, které oba aktéři znali). Já tedy schválně v příhodném okamžiku "uhnul" do teoreticky slabšího pokračování a po drobných zápletkách mimo teorii jsem se dostal do velmi slibné pozice, kdy jsem s kvalitou méně, ale pěšcem navíc mohl získat minimálně významnou výhodu, ne-li přímo rozhodující. Ovšem postihla mne slabší chvilka, úplně jsem přehlédl taktický obrat s vazbou a přišel jsem o důležitého pěšce a tím i o partii. Chytat holuba na střeše se mi tedy nevyplatilo. Ale aspoň jsme si zahráli...
Tady musím ale pochválit Milana Poucha, který v posledních sezónách hraje úplně senzačně (z posledních dvou sezón má 7/7!). V neděli porazil soupeře s ELO cca o 200 bodů vyšším. Je opravdu škoda, že se do Veselí dostane na šachy tak zřídka.
Nejvíce tedy potěšili mladíci z céčka, kteří ve 3. divizi zdolali rovněž mládežnický celek Šachklub SIMOPT Tábor Lady 3:2, když si mj. připsal už druhou víkendovou výhru Fanda Liška. Další body přidali Mikuláš Pecl a Prokop Nestával.
Za čtrnáct dní se budou hrát poslední utkání 1. a 3. divize. Áčku v něm půjde o udržení v 1. divizi. Výhra zajišťuje udržení, v případě prohry bude náš osud záviset na utkáních dalších ohrožených celků.
18.03.2014 20:28:18
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one