Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Víkendový dvojboj se Silonem

(17.3.2015 - Ladislav Sýkora)
O víkendu 14. a 15.3. zajížděla naše družstva dvakrát do Sezimova Ústí. V sobotu se střetla áčka, kde jsme byli těsně úspěšnější 4,5:3,5, v neděli se pak béčko Silonu "pomstilo" výhrou 5:0 nad naším béčkem.
V sobotu to bylo poměrně vyrovnané utkání, o kterém nakonec rozhodly poslední šachovnice. Vláďa sice na šesté desce neudržel partii s věží proti dvěma figurám, ale jak Andon na sedmé, tak i Vojta na osmé šachovnici své soupeře přehráli. Dlužno dodat, že oba mají v letošní sezóně stoprocentní bilanci (Andon 4/4(!) a Vojta 2/2). Prvních pět šachovnic zažilo remízy.
K průběhu moc víc nevím, protože jsem se sám dostal po zahájení nejprve do rovné střední hry, kterou se mi "povedlo" převést do nevýhodné koncovky s pěšcem méně a stísněnou pozicí. V situaci, když už mě soupeř prakticky vytempoval a ztráty začaly být nevyhnutelné, se mi podařilo s pomocí oběti dalšího pěšce nastražit pastičku, do které soupeř spadnul a rázem jsem stál na výhru spíše já. Jelikož stav už byl 4:3 pro nás, nabídnul jsem remízu - jednak pro jistotu, abych to ještě nezkazil, a jednak protože soupeř se zachoval taky fér, když Janě, které evidentně nebylo dobře, soupeř taky gentlemansky přijal remízu, ač mohl vzhledem k Janině stavu doufat v její slabší výkon.
Zato v neděli nás Béčko, ve kterém nastoupili dva hráči z áčka, vyřídilo jednoznačně 5:0, i když výsledek mohl být příznivější, kdyby si Terka na poslední šachovnici všimla, že ji soupeř podstrčil zadarmo věž a já kdybych v naprosto vyrovnané koncovce z nepozornosti jedním tahem nedaroval soupeři čistého pěšce a zároveň si nevytvořil dalšího pěšce nekrytelného. Ale výhra by to asi byla tak jako tak a koneckonců třetí divizi hrajeme hlavně pro získávání zkušeností.
Ve 2. divizi postupujeme do play of s plným počtem bodů.
17.03.2015 19:09:21
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one