Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Vítězství v Třeboni nás posunuje do play off o 1. divizi

(1.2.2015 - Ladislav Sýkora)
V Třeboni jsme prodloužili naši vítěznou šňůru na 6 utkání v řadě, tentokrát to ale nebylo vůbec jednoduché. Nakonec jsme vyhráli naším letos obvyklým skóre 5:3, ale po polovině utkání to vůbec nevypadalo na vítězství.
Do Třeboně jsme odjeli kvůli pracovnímu vytížení, dovolený, ale i úrazu v sestavě složené "odzadu". Ze základu nastoupili pouze tři hráči. Naštěstí i soupeř nastoupil bez tří hráčů z popředí soupisky v čele se Štěpánem Papáčkem.
Utkání pro nás nezačalo dobře, když Franta Samec brzy ztratil ve spletité pozici figuru a prohrál. A když jsem se zhruba po dvou hodinách prošel po sále, vypadalo to spíš na prohru, než výhru. Na většině šachovnic to bylo vyrovnané, nebo nejasné, ale já na třetí desce ztratil kvalitu a Vláďa na čtvrté optimisticky obětoval figuru za dva pěšce a útok na krále. Naštěstí brzy bylo srovnáno, když Vojta Hejl na sedmé desce přelstil svého soupeře a na šesté a osmé desce skončily boje remízou. Potom se projevila papírová převaha na prvních dvou šachovnicích a Oba Maříkovi - táta a dcera své soupeře přetlačili v koncovkách. Remíza tedy byla v kapse a čekalo se, zda já, nebo Vláďa udržíme remízu. To se nakonec stalo na čtvrté šachovnici, kde Vláďův soupeř vrátil materiál a pozice přešla do vyrovnané, i když stále složité koncovky. Soupeř nakonec nenašel víc, než opakování tahů a remíza nám už zajistila výhru. Můj soupeř se následně rozhodl netahat za rozhodnutého stavu složitou koncovku, i když s kvalitou navíc. Cesta k výhře nebyla příliš zřetelná a doma jsem si s pomocí Fritze zjistil, že soupeř to vyhrané samozřejmě měl, ale musel by vidět, že po jedině správném vrácení kvality mi bude chybět jedno tempo k udržení remízy.
Vítězství nás posunulo s jistotou do play off o 1. divizi. Neměli bychom ale podcenit poslední dvě utkání, protože tito soupeři nás mohou doprovodit do play off a utkání s nimi by se nám započítalo.
01.02.2015 20:04:32
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one