Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Vstup do divizí nad očekávání

(8.10.2017 - Ladislav Sýkora)
Vstup do letošní sezóny se oběma veselským družstvům vydařil nad očekávání. Nejprve béčko doma porazilo celek Sokolu Tábor D 3,5:1,5 a dnes áčko rovněž v domácím prostředí po nervydrásajícím boji zdolalo s velkým štěstím tým z Českého Krumlova.
Utkání mladíků ve 3. divizi jsem neviděl, ale výsledek je rozhodně povzbudivý.
Krumlov nedojel v nejsilnější sestavě, což nám taky pomohlo, ale i tak si mohl podle průběhu partií odvézt i docela slušnou výhru.
Na první šachovnici jsem partii moc neviděl, ale v závěru byla pozice zcela rovná, takže zasloužená plichta. Partie na druhé šachovnici byla asi vůbec nejdramatičtější. Hrála se zavřená sicilská a Jarda Hejl se ve velmi dvojsečné pozici dopustil hrubice, kterou ztrácel čistého pěšce v dosti podezřelém postavení. Soupeř toho ale nedokázal využít a přestože v dalším průběhu získal dokonce další dva pěšce, Jardovi se nějakým zázrakem podařilo vykouzlit matový útok. Partie skončila jako poslední a korunovala dokonalý obrat ve vývoji utkání, který pro nás po většinu času nevypadal opravdu dobře. Na třetí desce nerozehrál Honza Fiala partii dobře, ale soupeř ke své smůle nejen, že převahu nekorunoval úspěchem, ale přehlédl taktickou ztrátu věže. Honza si pak dovolil na závěr parádičku s obětí dámy při matovém útoku. Zděněk Straka se dostal do strategicky velmi nevýhodné pozice, když musel bránit postup volných pěšců a zároveň hrozby před vlastním králem. Neubránil. Já na páté desce jsem proti skandinávské vyšel ze zahájení docela dobře. Pak jsem ale vyrobil obrovskou minelu, když jsem soupeři nastrčil kvůli vazbě prakticky nekrytého střelce. Soupeř tomu ale asi nechtěl věřit a střelce nedobral. Místo toho zvolil jistotu pěšce a rozbití mé pěšcové struktury před králem. Nicméně se mi podařilo vymanit se z nejhoršího a po výměně všech lehkých figur neviděl soupeř nějaký jasný a bezpečný plán. Proto nabídnul remízu, kterou jsem s vděkem přijal. Utkání na šesté desce jsem moc neviděl, ale vypadalo to stále dost vyrovnaně a tak to i skončilo. Na sedmé šachovnici měl Honza Gutwirth asi vyhranou pozici. Svého soupeře ale podcenil a přetáhnul strunu. Konečně Franta Samec na poslední desce svého ratingově slabšího soupeře přetlačil, i když přihlížejícím několikrát zatrnulo.
Sečteno a podtrženo: 4,5:3,5 pro domácí! Sice s velmi odřenýma ušima, ale výhra se počítá s doufejme, že neusneme na vavřínech, ale nabudí nás to bojovněji do dalších utkání.
Výsledky opět naleznete na db.chess.cz (viz odkaz v záložce Soutěže družstev).
08.10.2017 19:37:00
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one