Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Vstup do play off se povedl

(28.3.2015 - Ladislav Sýkora)
V 1. kole skupiny 2. divize o postup jsme proti Kaplicím nezaváhali. Podle soupisky jsme byli favority, ale soupeř nás zejména na předních šachovnicích potrápil.
Čtyři remíza na předních stolech jsou určitě pro soupeře úspěchem. Ještě, že se dnes zadařilo "vzadu". Partie jsem moc nesledoval. Myslím, že Jana na první a Slávek na třetí šachovnici stáli pořád na remízu. Jardovi se na druhé desce podařilo nějak do koncovky získat věž za tři pěšce, ale v otevřené pozici se mu nedařilo vylézt ze šachů soupeřovy dámy. Milan na čtvrté desce v rovné pozici asi trochu podcenil soupeře, váhal s výměnou dam a přišel o pěšce. Soupeř mu jej sice do koncovky vrátil, ale zato s lepší strukturou pěšců. Nakonec to dopadlo remízou, ale soupeř jej zle potrápil.
Mně naopak soupeř svou francouzskou obranou s několika nepřesnostmi v zahájení příliš starostí nenadělal. A když propásnul poslední příležitost zarošovat, hrálo se prakticky na jednu branku. I když jsem taky zahrál pár nepřesností, soupeřův král v centru byl prostě příliš velká slabina. Honza Gutwirth začal velmi razantním útokem na královském křídle, kde obětoval jezdce za dva pěšce a rozbití pěšcové struktury. Bohužel z toho nevytěžil nic víc a soupeři se nejen podařilo zarošovat na opačnou stranu, ale nakonec i polapit předsunutou dámu. Vláďův soupeř sehrál zahájení poněkud lehkomyslně a brzy pozice vyústila ve ztrátu pěšce a stísněnou pozici. Pak stačilo trpělivě zesilovat tlak a přinutit soupeře k chybám. To se taky stalo. Franta na poslední desce využil nepříliš šťastné rozestavění soupeřových pěšců ze zahájení a aktivní nátlakovou hrou brzy přinutil soupeře kapitulovat.
Výsledky najdete na chess-result. Odkaz na něj už je v záložce Soutěže družstev/2014/2015.
28.03.2015 19:19:38
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one