Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí

Výsledky Traxlerova memoriálu 2019

(26.5.2019 - Ladislav Sýkora)
Za rekordní účasti 56 hráčů proběhl v sobotu 25.5.2019 už 12. ročník Memoriálu P. Karla Traxlera. Opět se jej zúčastnili hráči nejen z kraje, ale také z Prahy, Ostravy a partnerského Veselí nad Moravou. Ti opět přijeli v hojném počtu a opět neodešli s prázdnou!
Zvítězil mladík Jakub Stinka z ŠACHklubu Písek o celý bod před dvěma hráči z ŠK Veselí nad Moravou: druhým Lubomírem Vičarem a třetím Zdeňkem Uřičářem. Pouze horší pomocné hodnocení odsunulo na bramborovou pozici stálici turnaje a pravidelného medailistu FM Štěpána Papáčka z TJ Jiskra Třeboň. Lubomír Vičar byl dvojnásob úspěšný, když vyhrál i kategorii do ELO 1900. Kategorii do ELO 1600 vyhrál Jaroslav Kaucký ze Spartaku Počátky a do ELO 1250 byl nejlepší domácí hráč Marek Novotný. Kategorii S60 vyhrál Břetislav Crha z Rychvaldského spolku šachového 1945 (celkově sedmý). Ten byl největším skokanem v pořadí vzhledem ke svému nasazení, které přeskočil o 20 příček. Jen o jednu příčku méně pak zdolal směrem vzhůru Marek Novotný. Z domácích borců se nejlépe umístil Milan Pouch na šestém místě, kterému medaile unikla o půl bodu, když ze všech zúčastněných měl nejlepší pomocné hodnocení. Zvláštní věcnou cenu obdrželi i nejmladší účastník turnaje - šestiletý Radim Vácha ze Sokola Tábor a jediná dívka v turnaji - domácí Marcelka Miklová. Ta se "chlapů" nezalekla a se ziskem tří bodů jich nechala pěknou řádku za sebou.
Myslím, že se turnaj povedl a hráči odjížděli spokojeni nejen díky bohatému věcnému cenovému fondu, kdy se výrobky a propagační materiály společností efko.cz, Teufelberger, Fontea, Partner in Pet Food, Vesco a Grena dostaly bohatě na každého.
V polední přestávce se už tradičně vydala skupina účastníků společně s kronikářem města panem Jelínkem na místní hřbitov k položení kytice na hrob a uctění památky pátera Karla Traxlera.
Ještě bych rád poděkoval pracovníkům kulturního domu za přípravu hracího sálu, domácím členům a příznivcům a kamarádům z Ostravy za pomoc s organizací turnaje a manželce za podporu a napečení výborných šachových perníčků.
Ve fotogalerii brzy přibude odkaz na pár fotek z turnaje. Pevně věřím, že s tím nikdo nebude mít problém.