Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Závěr sezóny lehce optimistický

(9.4.2017 - Ladislav Sýkora)
Závěr sezóny se pro veselský šach vyvinul přeci jen příznivěji, než jak bylo možno po nemastných neslaných výkonech během sezóny čekat. Áčko na závěr sezóny zabralo a z posledních čtyř utkání tři vyhrálo, naposled dnes v posledním utkání 1. divize na půdě QCC Č. Budějovice. Soupeř nám to trochu ulehčil, když nastoupil v dosti slabé sestavě. I tak nás zle potrápil, když na prvních dvou deskách stoprocentně bodoval, což jsme určitě neočekávali. Naštěstí tento výpadek nahradily další šachovnice a před ukončením poslední partie byl stav srovnaný 3,5:3,5. Tu partii jsem hrál já a jsem moc rád, že mé první vítězství v 1. divizi v sezóně pomohlo k vítězství 4,5:3,5. Další celé body získali Slávek Mařík na třetí desce, Andon Petkov na šesté desce a Ondra Fuciman na poslední šachovnici. Půlbod přidal Honza Mošnička na páté desce. V 1. divizi jsme se zachránili, neboť Sokol Tábor se udržel ve 2. lize.
Mládežnické béčko odehrálo sezónu velmi dobře a se ziskem 13 bodů obsadilo konečnou čtvrtou příčku za trojicí favoritů. I béčko zakončilo sezónu vítězstvím se Spartakem Kaplice C.
Mládež nám udělala radost ještě v krajském přeboru škol, kde mladší žáci ZŠ Blatské sídliště skončili druzí a postoupili na republikové finále. O tomto turnaji a ještě o KP mládeže družstev mladších žáků napíši v sekci mládež, až budou dostupné výsledky.
09.04.2017 20:33:44
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one