Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg
(17.4.2015 - Ladislav Sýkora)
Tradičně na svátek práce 1.5. se v Týně nad Vltavou koná Májový rapid. Bývá to slušně obsazená a příjemná akce.
Propozice najdete v záložce Kalendář akcí/Jiné akce. Ať žije 1. máj!
(13.4.2015 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 6.6.2015 se v KD ve Veselí nad Lužnicí uskuteční již 8. ročník Memoriálu P. Karla Traxlera v rapid šachu. Propozice najdete v záložce Kalendář akcí/Akce klubu. Zájemci z klubu, kraje i odjinud jsou srdečně zváni.
(13.4.2015 - Ladislav Sýkora)
V nadstavbové části 2. divize jsme ve velmi oslabené sestavě nestačili na spolufavorita z Horní Stropnice a lehce jsme si zkomplikovali boj o postup do 1. divize. Soupeř nastoupil v téměř kompletní základní sestavě a nadělil nám první porážku v sezóně 6:2.
(31.3.2015 - Ladislav Sýkora)
V sekci Kalendář akcí/OPEN turnaje najdete již teď odkaz na Pardubický festival deskových her, který je hlavně šachový. Termín je červenec 2015 a přihlášky se posílají do poloviny června. Upozorňuji na něj ale už teď, kdyby si někdo chtěl udělat například prodloužený šachový víkend společně s kamarády v soutěži čtyřčlenných družstev. Vzpomínám si, že před třemi lety se našemu družstvu ve složení Honza Fiala, Jarda Hejl ml., Slávek Mařík a já velmi zadařilo a jako asi 50. nasazení jsme skončili patnáctí a v MČR dokonce desátí! A kromě šachů jsme si i trochu prohlédli Pardubice a trochu se pobavili i jinak.
(29.3.2015 - Ladislav Sýkora)
Od středy 1.4.2015 se v Táboře koná Velikonoční turnaj O pohár Mistra Jana. V rámci této akce se hraje uzavřený turnaj pod názvem "Kotnov" se zápočtem na FIDE Elo, který je již naplněn. Druhý turnaj pod názvem "Jordán" je stále otevřen pro přihlášky až do 31.3.2015. Ten se bude započítávat na národní Elo ČR.
(28.3.2015 - Ladislav Sýkora)
V 1. kole skupiny 2. divize o postup jsme proti Kaplicím nezaváhali. Podle soupisky jsme byli favority, ale soupeř nás zejména na předních šachovnicích potrápil.
(22.3.2015 - Ladislav Sýkora)
V sekci Kalendář akcí/OPEN Turnaje najdete odkaz na několik turnajů v rámci šachového festivalu v Českých Budějovicích, který proběhne od pátku 19. do soboty 27. června letošního roku.
(22.3.2015 - Ladislav Sýkora)
Nečekaná výhra nad Soběslaví je příjemným zakončením sezóny pro naše převážně mládežnické béčko. Děkuji všem hráčům, kteří za béčko nastupovali, za zodpovědný přístup k reprezentaci našeho klubu. No a výhra nad Soběslaví vždycky potěší, i když zrovna šachisti jsou našimi dobrými kamarády:).
(17.3.2015 - Ladislav Sýkora)
O víkendu 14. a 15.3. zajížděla naše družstva dvakrát do Sezimova Ústí. V sobotu se střetla áčka, kde jsme byli těsně úspěšnější 4,5:3,5, v neděli se pak béčko Silonu "pomstilo" výhrou 5:0 nad naším béčkem.
(28.2.2015 - Ladislav Sýkora, Miloslav Mařík)
V předposledním kole základní části jsme doma jen remizovali s celkem Sokol Tábor C. Je to naše první ztráta bodů v této sezóně, ale nemusíme to vidět příliš tragicky, jak ostatně podotýká ve svém komentáři Slávek. Já jsem byl na konferenci ŠSČR, takže níže je Slávkův pohled na průběh zápasu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one