Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg
(27.5.2018 - Ladislav Sýkora)
11. ročník Traxlerova memoriálu je za námi. V odkaze níže naleznete kompletní výsledky.
Krátce o turnaji. Účastnilo se celkem 50 hráčů z kraje i celé republiky. Těší hojná účast z partnerského Veselí nad Moravou. Nejvzdálenější účastník dorazil ze Slovenska.
(20.5.2018 - Ladislav Sýkora)
Ondra Fuciman se stal krajským přeborníkem v praktickém šachu v kategorii H16 a vybojoval postup na mistrovství Čech. Více o KP mládeže v sekci Mládež.
(18.4.2018 - Ladislav Sýkora)
V sekci Kalendář akcí/Akce klubu najdete propozice již 11. ročníku memoriálu P. Karla Traxlera, který se letos bude konat 26.5.2018. Všichni jsou srdečně zváni.
Více v propozicích.
(15.4.2018 - Ladislav Sýkora)
I přes dnešní jasné vítězství nad posledním celkem tabulky se nám naděje na udržení v 1. divizi rozplynula vítězstvím Bechyňských v Prachaticích. Nic naplat, život jde dál a nás čeká v příští sezóně boj ve 2. divizi o postup.
(25.3.2018 - Ladislav Sýkora)
V sekci mládež najdete zprávu o dnešním posledním turnaji velké ceny Jihočeského kraje mládeže v rapid šachu. Z turnaje vezeme několik medailí a také tři poháry za pódiové umístění v celkovém pořadí.
(25.2.2018 - Ladislav Sýkora)
Pro ty, kdo se to ještě nedověděli odjinud, přináším smutnou zprávu, že nás minulý čtvrtek 15.2.2018 navždy opustil dlouholetý zapálený hráč a krátce i předseda klubu pan František Samec. František Samec patřil dlouhou dobu k nejlepším hráčům klubu a šachy hrál prakticky až do své smrti. Často navštěvoval domácí utkání prvního družstva, i když se nevešel do nominace. Tak také na chvíli navštívil naše utkání proti Spartaku S. Ústí necelý týden před smrtí. Jeho odchod nás všechny zaskočil. Čest jeho památce!
Poznámka: Rodina si nepřála hosty na smutečním obřadu. Proto děkuji Vláďovi Hochmannovi, že zorganizoval dnešní setkání členů klubu, kteří Frantu dobře znali a také jeho dalších přátel v restauraci hotelu Trilobit. Na Frantu jsme všichni zavzpomínali, zanalyzovali jsme si jednu z jeho partií a ke slovu přišlo i pár blicek.
(14.1.2018 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 25.2.2018)
V sekci Mládež naleznete další krátkou zprávu o úspěšné účasti našich dětí na 3. velké ceně Jihočeského kraje mládeže v rapid šachu.
(7.1.2018 - Ladislav Sýkora)
V 6. kole 1. divize jsme nastoupili proti Jindřichově Hradci v dosti oslabené sestavě. Ze základu jsme nastoupili jen čtyři a hrát museli i hráči z druhé poloviny soupisky.
(28.12.2017 - Ladislav Sýkora)
Hned po Vánocích se konal v Táboře v prostorách bývalé jihočeské univerzity už 60. ročník Táborské věže v rapid šachu. Z Veselí se letos zúčastnili jen tři zástupci, a to ještě Ondra Fuciman v barvách Šachklubu Tábor.
(27.11.2017 - Ladislav Sýkora)
Ve 4. kole 1. jihočeské divize družstev naše áčko podalo bojovný výkon a urvalo remízu se silným soupeřem z Bechyně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one