Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Áčko vítězně v Týně

(13.1.2013 - Ladislav Sýkora)
Po čtyřech prohrách v řadě si áčko dojelo do Týna nad Vltavou pro svou druhou výhru v sezóně. Papírově jsme byli favority a výsledkově jsme to potvrdili, i když úplně jednoduché to (aspoň pro některé z nás) nebylo.
Na jednotlivých šachovnicích se stručně dělo toto: Na první desce se hrála španělská tak vyloženě remízově, že se na to asi soupeři už nemohli dívat a dali to brzy za remízu. Na druhé desce, kterou jsem neviděl (jako skoro žádnou, protože mě můj soupeř pěkně potrápil) se podle slov Jardy stalo toto (cituji): "Zdeněk pravděpodobně nebyl ve své kůži. Hrála se poloslovanská obrana a po zpoždění černého ve vývinu jsem dostal aktivitu, díky které (a díky několika strategickým i taktickým nepřesnostem) jsem soupeře zatlačil vesměs do levého horního kouta, udělal jsem dva spojené volné pěšce a následně po pár tazích odcházel s bodem." Jana na třetí desce soupeře opět udolala svou precizní hrou. Soupeř ale vzdal, až když měla tři spojené volné pěšce navíc. Slávek v zavřené sicilce soupeři nic nedovolil a po výměně dam se hrálo v podstatě na jednu branku. Jelikož ale partie končila jako poslední, tak za stavu 4:3 pro nás přijal soupeřovu nabídku remízy. Já na páté desce jsem tedy neměl vůbec svůj den. Partii jsem ztratil prakticky hned ze zahájení, když jsem se ulakomil na zisk věže a zapomněl jsem na zadní vrátka. Musím uznat, že soupeř po mých několika chybných tazích zaútočil opravdu skvěle, což mi doma potvrdil i počítač. Milan na šesté desce ale stejně, jako Slávek soupeři nic nepovolil, vytvořil si tlak na královském křídle a přesnou hrou získal nejprve materiál a posléze i celou partii. Vláďa na sedmé desce podle svých slov nevyšel ze zahájení nejlépe, ale pak využil svých zkušeností a pozici přinejmenším vyrovnal a pak přijal soupeřovu nabídku remízy. Na poslední desce to dlouho vypadalo remízově, ale pořád byly na scéně těžké figury. Soupeř nechtěl vzhledem k vývoji utkání přijmout remízu a tak manévroval s dámou a věží tak dlouho, až chytil Honzovi figuru a stím se už nedalo nic dělat. Takže nakonec 4,5:3,5 pro hosty a my jsme si tak trochu odfoukli.
20.06.2013 21:53:18
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one