Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Dobrý finiš v Hradci nestačil

(4.3.2013 - Ladislav Sýkora, Vladimír Hochmann, Martin Rosocha, Tomáš Tichý)
V zápase 9. kola vedlo domácí béčko Slovanu Jindřichův Hradec už 3,5:0,5, aby bylo nakonec rádo za nejtěsnější výhru 4,5:3,5.
Utkání začalo pro naše béčko smolně, když Martin Rosocha doplatil na neznalost budapešťského gambitu a velmi rychle skončil pod drtivým útokem soupeře de facto už po několika minutách. Pak docela nešťastně prohrál Tomáš Tichý, který místo pokračování v útoku, který vypadal slibně, zvolil hru na zisk pěšce, a to se mu nevyplatilo. Dostal se do silné poziční nevýhody a poměrně záhy partii ztratil. Podobně se vedlo Honzovi Grulovi. Franta Samec dal ve vyrovnané koncovce partii za remízu a bylo to 3,5:0,5 pro domácí. Podle Vládi Hochmanna nestáli nijak skvěle v té době ani Slávek Mařík a zejména David Vodák. Ten stál dlouho při opačných rošádách pod koly útoku, ale soupeř jej zřejmě podcenil, útok přepálil, ztratil kvalitu a postupně i nějaké pěšce a koncovku už David nepustil. Překvapivý, ale zasloužený bod. Jarda Hejl na první desce také vyhrál, takže bylo sníženo na rozdíl jediného bodu. Potom se Slávek dohodl se soupeřem na remíze, takže domácí měli v kapse remízu, ale ještě se hrála poslední partie. V ní stál Vláďa lépe a třikrát odmítl nabídku remízy, ale přes veškerou snahu nenašel cestu k výhře, takže domácí nakonec přeci jen naplno zabodovali. Z tohoto pohledu dost smůla, ale domácí byli před utkáníím mírnými favority, takže není moc proč smutnit. Ještě zbývají dvě kola, ve kterých se můžeme do soupeře ještě pořádně "obout"!
20.06.2013 22:00:39
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one