Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

FIDE OPEN Tábor_2013 skončil

(4.7.2013 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 5.8.2013)
FIDE OPEN Tábor je minulostí a tak bych se rád podělil o své dojmy jako jediného účastníka z Veselí.

Od neděle 28.7. do neděle 4.8. se v sále moderního hotelu Dvořák v Táboře konal 9. ročník FIDE OPEN Tábor. Kvalitně obsazený turnaj se třemi velmistry, sedmi mezinárodními mistry a pěti mistry FIDE byl rekordní co do počtu účastníků. 135 účastníků ovšem dalo pořádně zabrat klimatizaci sálu, která kvůli častému otevírání dveří nebyla příliš účinná. Teplota v sále tak byla místy značně nepříjemná, což byl asi jediný větší problém pořadatelů. Nutno dodat, že k tomu notně přispěla panující venkovní vedra.

K průběhu turnaje:
Jediným zástupcem z Veselí jsem byl já. Nevedl jsem si výsledkově špatně – uhrál jsem si svoje a skončil jsem prakticky na své startovní pozici. A kdybych v poslední partii nepodlehnul šachové slepotě a totálně vyhranou partii příšerným způsobem nezkazil, tak to mohlo být ještě lepší… A to jsem ještě na „rozehrání“ chytil v 1. kole nasazenou jedničku GM Neumana. Troufám si tvrdit, že jsem jej dokonce i trošilinku přinutil zapnout na vyšší obrátky, když jsem po nepříliš zdařeném zahájení obětoval skoro celou figuru a „rozběhnul“ se dvěma pěšci na dámském křídle. Ale GM je GM! Včasným vracením figury mi zhatil „postupové“ akce a zůstali mu přitom navíc dva pěšci…
Zajímavé bylo, že se rating mých soupeřů lišil i o víc, než 1000 bodů. Další zajímavostí je, že jsem neprohrál černými ani jednu partii. Trochu mrzí tři prohry bílými (mé oblíbené) a zejména ta poslední. Za zmínku ještě stojí, že naopak předposlední partii jsem měl totálně prohranou. Ale to jsou šachy.

Jinak kdyby nepanovala taková vedra, tak by to byl i prima odpočinek, zvláště když některá partie skončila dříve a dalo se sedět venku pod stříškou u něčeho chladného a povídat s kamarády. Zůstával jsem tam vždy až do večera, protože jsem vozil autem střídavě Andona Petkova, Honzu Mošničku a Vlastu Šlajse.

Takže celkově spokojenost, jen je mi trochu smutno z veselské neúčasti. Holt jsme nějak moc zaneprázdnění.

Výsledky najdete na chess-result (viz odkaz níže). Na stránkách pořádajícího oddílu najdete i spoustu povídání okolo a také výsledky krajského přeboru ve třech kategoriích. Taky tam už je spousta partií k přehrání a pořadatelé slíbili postupně doplnit úplně všechny partie, což je tedy pořádný výkon. A taky je spousta fotek ve fotogalerii. Já jsem tentokrát nefotil.

Takže dámy a pánové – příště ať nás tam je z Veselí víc! Je to opravdu dobrý turnaj a není to daleko.
01.12.2013 14:25:26
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one