Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

MČR družstev ml. žáků - konečné výsledky

(15.6.2013 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 16.6.2013)
MČR družstev mladších žáků v Táboře skončilo. Družstvo z ŠK Veselí si vedlo velmi zdatně. Poslední den uhrály naše děti ze dvou utkání tři body a z devíti zápasů tak vydolovaly celkem tři vítězství a dvě remízy. V posledním utkání dokonce děti útočily z 15. pozice na umístění kolem 10. místa, ale los jim přiděli druhé nasazené družstvo Bohemians Praha, na které už nestačily. I tak znamená 20. místo posun o pět míst dopředu oproti nasazení. Děti až na pár výpadků podaly velmi odpovědný výkon na hranici svých schopností. Ukázalo se, že máme vyrovnaný tým, který dokáže bodovat na všech šachovnicích. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak výkon Františka Lišky, který měl na 1. šachovnici velmi těžké soupeře - zpravidla ratingově mnohem silnější elisty. Přesto dokázal tři z nich porazit a některé další potrápit. Ale výhrou nad elisty se mohou pochlubit i mladý David Hák (posila ze Sokola Tábor), Ondřej Fuciman a Vojta Popelák. Tereza Šímová zase získala skalp hned čtyř držitelů 3. VT. Solidní výkony podali i hráči mimo základní sestavu - Aleš Papáček, Lucie Horejšová a Vojta Icha, kteří ze svých partií vytěžili 50 a více procent. Naprázdno tak vyšel jen Prokop Nestával, který odehrál pouze dvě úvodní partie.
Solidní výkon podala další dvě jihočeská družstva - QCC České Budějovice a Šachklub Tábor, která umístěním na 6., resp. 9. místě zhruba potvrdila své startovní nasazení. Umístění dvou jihočeských družstev do 13. místa zároveň znamená, že pro další ročník má náš kraj zajištěna tři postupová místa na MČR.
Turnaj proběhl bez vážnějších komplikací v pěkném prostředí hotelu Dvořák v Táboře. Organizátoři i rozhodčí zaslouží za odvedenou práci uznání.
Podrobné výsledky naleznete níže.
01.12.2013 14:23:34
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one