Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Prohra s favoritem 2. divize

(15.12.2012 - Ladislav Sýkora)
Ve 2. divizi jsme dnes hostili spolufavorita 2. divize - celek DDM Písek. Ten přijel v supersilné sestavě, tedy i s IM Hausnerem na první šachovnici. Překvapení se nekonalo a favorit nás porazil 6:2.
Podle papírové výkonnosti byli hosté favoriti na všech osmi deskách! Já jsem přesto věřil, že nějaký ten bod uzmeme a při troše štěstí utkání zdramatizujeme. Bohužel už na úvod jsme odevzdali jeden bod soupeři, protože se Vojta nedostavil včas k partii - takže po hodině čekací doby to bylo 0:1. Po něco více, než dvou hodinách to bylo už 0:3, když podle očekávání podlehl Slávek svému nadmíru těžkému soupeři a Franta zničehonic ztratil docela slušnou pozici po hrubé chybě a ztrátě dámy. Do loňské formy se Franta ne a ne dostat... Na třetí a čtvrté desce jsem dění moc neviděl, ale podle vyjádření aktérů to byla nakonec jasná záležitost pro hosty. Vláďa byl poměrně brzo přinucen dát figuru za alespoň trochu aktivní hru a poté, co soupeř zlikvidoval všechny hrozby, musel kapitulovat. O Honzově partii bohužel nic víc nevím. Čest nakonec spolu se mnou zachraňovaly naše Třeboňské posily. Martin i Tomáš udrželi remízu proti svým papírově o dost silnějším soupeřům. Letos se oba ukazují v moc dobré formě a pokud jejich výkonnost půjde stále tak nahoru, máme se na co těšit. Stav tedy byl 1:6 a čekalo se jen, jak dopadne moje slibně rozjetá partiie. Soupeř zahájil vídeňskou, ale poměrně brzy zahrál několik spíše pasívních tahů, takže ze zahájení nevytěžil žádnou výhodu. Mně se naopak podařilo vyvinout tlak jak po sloupci b, tak i na bod f2. Soupeř se v ostré pozici zřejmě necítil moc dobře a několika dalšími nepřesnostmi mi dovolil zaútočit na postavení jeho krále, což se mu nakonec stalo osudným. Krátce po časové kontrole musel před hrozbou velkých materiálních ztrát kapitulovat. Prohra 2:6 proti tak silnému soupeři je ale nakonec vcelku přijatelná.
20.06.2013 21:52:03
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one