Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

První výhra ve druhé divizi

(1.12.2012 - Ladislav Sýkora)
Veselské béčko, které po třech letech hraje opět 2. jihočeskou divizi, získalo první body výhrou nad celkem Spartaku Počátky na jeho půdě v poměru 4,5:3,5.
Naše družstvo nenastoupilo v nejsilnější sestavě, ale to Počátky také ne. Na výsledku se tak velkou měrou podílel i náš talentovaný dorost na posledních šachovnicích. Na šesté desce po solidní hře uhrál jistou remízu Tomáš Tichý. V koncovce měl dokonce lehce navrch, ale pěšce navíc do dámy nedotlačil. Na sedmičce odehrál nešťastnou partii David Vodák, který vyšel ze zahájení se dvěma pěšci navíc. Pak ale ztratil nit a zkušenější soupeř začal kalit vodu. Po taktické přestřelce nakonec David nadějně rozjetou partii ztratil. Svou druhou výhrou v divizích (shodou okolností po dvou letech opět nad stejným soupeřem) přispěl k vítězství i náhradník Mikuláš Pecl. Nejprve získal kvalitu a po chybě soupeře v koncovce chytil soupeři i figuru, načež soupeř vzdal. Vepředu to vypadalo zpočátku dost nejasně. Slávek Mařík se se soupeřem pustili do takových zápletek, kde hrozilo na různých stranách braní nekrytých figur a naopak na druhé straně maty, že letmým pohledem nešlo poznat kdo je na tom líp. Nakonec z toho byla pro mne překvapivá remíza. Na druhé desce můj soupeř v zahájení zahrál několik laxních tahů, což se v sicilské nevyplácí. Dostal se do nevýhodného postavení a mně se podařilo utahovat šrouby, až to konečně prasklo. Vláďa Hochmann si na třetí desce vybral zase jeden neppovedený den, když zcela zapomněl na čas v lehce stísněné (ale zdaleka ještě ne prohrané) pozici. Spadlý praporek v 37. tahu znamenal naši druhou prohru. Naštěstí na čtvrté desce Honza Gutwirth bral remízu v naprosto plochéé pozici a na páté Franta Samec svého soupeře přehrál - rozuzlení této partie jsem bohužel neviděl. Podle průběhu mohl být výsledek ještě lepší, ale na druhou stranu výhra platí a je dobře, že vedle zkušených mazáků vystrkuje drápky mládí:-)
20.06.2013 21:50:35
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one