Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg
(23.10.2012 - Ladislav Sýkora, Vladimír Hochmann, Jan Fiala)
Víkend 20. a 21. října pro nás nebyl opravdu šťastný. Nejhorší zprávou je, že Franta Samec, který plánoval nastoupit o víkendu v obou divizních utkáních, byl náhle hospitalizován v táborské nemocnici. Důvody dosud neznáme. Pro sobotu se už nepodařilo sehnat náhradu, takže družstvo odjelo v sedmi.
Při vlastním zápase pak krátce po zahájení zápasu zazvonil Slávkovi mobil, takže kontumace a vedení domácích 2:0. Takový úvod by rozhodil snad každého, takže asi není moc překvapivé, že se na úvod druhodivizního klání zrodila konečná porážka 1:7. Radost tak můžeme mít snad jen z toho, že jednu ze dvou remíz uhrál mladý nadějný hráč Michal Dvořák, pro kterého je to už druhá remíza v letošních divizích.
Smůla nás provázela i v neděli, když Honza Fiala, který naneštěstí měl veškerý šachový materiál naložený v autě, se ze závažných nepředvídatelných důvodu musel zdržet v Písku, kde si odkroutil noční a dorazil o půl hodiny později. Což znamenalo, že bohužel celé družstvo nastoupilo ke svým partiím s mankem půl hodiny. (Z toho si beru poučení, že nemám dávat materiál do auta někomu, kdo má dojet na zápas po noční a ještě z takové dálky). Nicméně zápas byl dle účastníků rozehrán docela nadějně a ve většině partií stáli naši borci ne-li na výhru, tak alespoň nadějně. Tady jsou slova nešťastného Honzy Fialy:
"Začátek zápasu i jeho průběh nevypadal vůbec špatně. Pouze Alešovi Růžičkovi se dle jeho vlastních slov nepodařilo zahájení a od počátku směřoval k porážce. Co jsem však sledoval na ostatních šachovnicích, tak jsme měli více méně uspokojivé pozice. Další průběh zápasu jsem nemohl příliš sledovat, neboť jsem měl dost starostí se svou vlastní partií, přesto však připojím pár dalších postřehů: Na první desce jsem rozehrál Španělskou hru a s Milanem Borkovcem z Tábora jsme natahali na tuto herní úroveň nevídaných 20. tahů teorie Zajcevovi varianty. Ani to mi však nestačilo, Milan to znal ještě dále a 21. tahem jsem zahrál sporné pokračování, čehož soupeř využil a ze zahájení jsem tak bílými nic nevytěžil, spíše měl perspektivy černý. Aleš na dvojce se beznadějně trápil ve špatné pozici, ale partie Jardy a Jany se zdáli pro nás OK. Nevím pak přesně, co se v těchto partiích událo, ale oba dva své silné soupeře porazili a přinesli nám tak cenné body. Slávek na pětce měl složitý duel, avšak nakonec jeho soupeř udělal hrubou chybu, když zřejmě přehlédl šach a ztratil věž, takže další bod pro nás. Na dalších deskách to však postupně dopadlo špatně. Pan Hochmann měl dlouho velmi vyrovnaný průběh partie, pak se mu však pozice postupně zhoršovala a nakonec prohrál. Ani partie Honzy Gutwirtha nevěštila špatný výsledek, žel nakonec to nedopadlo. Přesný důvod porážky mi není znám, zaslechl jsem jen jakési nešťastné Honzovo zvolání. Smůla nás postihla na poslední desce. Vojta měl totiž kvalitu více a tady se tedy čekala výhra. Bohužel s pokračujícím průběhem partie se do toho Vojta nějak zamotal a z bodu se tak stala nula. Zbývala jediná naděje, že vyhraji svojí patii, která se dohrávala jako poslední. Po pěkném boji v koncovce, kdy se mi v jeden moment zdálo, že bych nakonec přeci jen mohl mít dobré perspektivy díky aktivnímu králi, mne ale Milan přesvědčil o opaku. V tento moment jsem již měl pozici, která vyhrát prostě nešla a chtělo to tedy se spokojit s remízou. Místo toho jsem však udělal hrubou chybu a jednotahově ztratil figuru! Zápas tak měl v mé režii nejen špatný začátek, ale bohužel i konec."
Já bych to rozhodně nebral tragicky a kladně hodnotím, že družstvo i s časovým mankem bojovalo o vítězství! Svědčí to o bojovém duchu našich hráčů. To, že nakonec více hráčů přetáhlo strunu, je prostě smůla a nejlíp uděláme, když na to rychle zapomeneme.
Věřím, že po dnešku už budu mít pro vás optimističtější zprávy (a doufám, že i o Frantovi, kterému držme palce, ať své potíže překoná!).
Odkaz na výsledky najdete v sekci "Soutěže družstev".
P.S. Na závěr přeci jen dobrá zpráva, která aktuálně přišla - vzhledem k potvrzené hospitalizaci našeho hráče nebudeme platit tisícovou pokutu za kontumační výsledek ve druhé divizi.
22.06.2013 15:07:29
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one