Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Traxlerův memoriál

V sobotu 2.6.2012 se pod záštitou Města Veselí nad Lužnicí odehrál v malém sále kulturního domu již 5. ročník memoriálu P. Karla Traxlera v rapid šachu. Specialitou tohoto turnaje je, že k uctění památky velikána jihočeského šachu se v 1. kole na všech šachovnicích začíná hra z pozice po 4. tahu černého v nejostřejší variantě hry dvou jezdců v obraně – Traxlerově útoku: 1.e4 e5 2.Jf3 Jc6 3.Sc4 Jf6 4.Jg5 Sc5!? V dalších kolech se již začíná ze základního postavení.
Turnaj, kterého se zúčastnilo 38 hráčů nejen z jižních Čech, ale mj. i z partnerského města Veselí nad Moravou, vyhrál FM Adolf Lacina před Františkem Korostenskim a Jakubem Uřičářem.
Turnaj proběhl bez bez problémů a ke spokojenosti účastníků, z nichž mnozí vyjádřili úmysl zúčastnit se i dalších ročníků.

Kromě Města Veselí nad Lužnicí podpořily turnaj finančně, či věcnými cenami do turnaje společnosti MADETA a.s., FONTEA a.s., GRENA a.s. a RM Gastro s.r.o., za což všem patří velký dík od organizátorů turnaje, stejně jako pracovníkům KD za přípravu sálu a občerstvení.

Turnaj navštívil i pan Oldřich Karban - prasynovec Karla Traxlera, kterému se turnaj velice líbil.

Několik účastníků turnaje v polední pauze navštívilo místní hřbitov, kde zapálili svíčku na hrobě Pátera Karla Traxlera.
V záložce "Fotogalerie" naleznete několik fotek z turnaje.
27.09.2012 20:53:06
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one