Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Ve 2. divizi remíza s SŠ Bechyně B

19.1.2013 - Ladislav Sýkora, Vladimír Hochmann, Jaroslav Hejl ml.)
Ve 2. divizi jsme dnes nastoupili proti béčku SŠ Bechyně. Naše béčko určitě nebylo favoritem, ale v předchozích utkáních prokázalo až nečekanou bojovnost a herní sílu. Ani proti Bechyňským tomu nebylo jinak.
Přestože papírově jsme byli favoritem pouze na první šachovnici, byli to nakonec hosté, kdo byl rád za vydřenou remízu. Zde jsou komentáře zúčastněných, nejprve zástupce kapitána Vladimír Hochmann.
"S výsledkem 4 : 4 byli spokojenější hosté z Bechyně. Z našich hráčů jednoznačně držel hru ve své moci Jarda Hejl a Slávek Mařík. Oba dva zvítězili naprosto přesvědčivě.Rovněž Martin Rosocha zvítězil - bylo to vlastně naše první vítězství. Partii jsem nestačil sledovat, takže nevím co se tam událo. Výsledky Martina Rosochy jsou však výborné, takže se rýsuje pravděpodobně pro příští sezonu jeho vyšší nasazení. Na sedmé šachovnici remizoval Vojta Hejl, když v koncovce měl střelce proti dvoum pěšákům, ale k vítězství to bohužel nestačilo. Na čtvrté šachovnici prohrál po hrubé chybě Honza Gutwirth - prostě se to někdy stane. Na třetí šachovnici Hochmann Vlad. - zkusil jsem si za bílého anglickou, poprvé v životě. Partie byla vyrovnaná, ale pár tahů před časovou kontrolou - v časové tísni - jsem se dopustil malé nepřesnosti, která vedla nakonec ke ztrátě bodu. Na 8.šachovnici hrál velmi pěkně Tomáš Tichý. Vyhranou partii chtěl rozhodnout efektní kombinací, při čemž se spletl a prohrál. Kdyby hrál na jistotu, byl by bod jeho. Za stavu 3,5 : 3,5 - se hrála jako poslední partie Samec František - Marek Jan. Frantu Samce je nutné pochválit, protože papírově silnějšího soupeře přehrál, ale nakonec se soupeři dohodli na remíze. Celkový výsledek je dobrý i pro Traxler Veselí n.Luž, ale Bechyně uhájila nerozhodný výsledek opravdu se štěstím."
No a jak viděl svou partii Jarda Hejl?
"Černý zvolil pro něj nepříliš obehrané zahájení (ortodoxní variantu dámského gambitu) a kvůli tomu se dopustil předčasného otevření centra, které vedlo ke ztrátě centrálního pěšce a posivnějšímu postavení. Mnou vyvolaný nátlak na další slabinu v pozici a sice izolovaného pěšce byl dostatečný k dalšímu zpasivnění černého. Následný pomalý a důsledný přesun bojových sil na králosvké křídlo vyvrcholil kvalitní obětí kvality a po pár tazích k vynucené resignaci černého." Jasné a stručné:-)
Možná ještě něco doplní Slávek Mařík. Zápas jsme tedy k vítězství nedotáhli, ale i tak se píše o 2. divizi mnohem radostněji, než na začátku sezóny.
20.06.2013 21:53:44
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one