Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Výsledky májového rapidu v Týně

(1.5.2013 - Ladislav Sýkora)
V příjemném prostředí krásně zrenovovaného kulturního střediska Sokolovna v Týně nad Vltavou se v první májový den letošního roku konal dobře obsazený jubilejní 30. ročník májového rapidu.
Ve startovní listině figurovali tři mistři FIDE včetně aktuální jihočeské jedničky FM Honzy Havlíka.
Turnaje se zúčastnila také sice malá, ale ambiciozní hradecko-třeboňsko-veselská výprava ve složení Olda Popelka, FM Štěpán Papáček (2. nasazený), Aleš Papáček a Ladislav Sýkora.
Výprava byla úspěšná, i když na medaili nakonec nedosáhla. 4. a 5. místo (2. a 3. v kraji) Oldy a Štěpána určitě není k zahození, přičemž Štěpán dokonce sahal po vítězství v turnaji, které by mu nejspíš připadlo v případě výhry v posledním kole... Na kdyby se ale nehraje. Ve velmi dobré formě zastihnul turnaj Oldu, který si oproti nasazení polepšil o pět míst. Pisatel zprávy střídal světlejší chvilky s "tmavšími" ale nakonec 14. místo a skok o 12 míst oproti nasazení je úspěch.
Pořadatelé zvládli turnaj na jedničku, za což jim patří dík. Rovněž atmosféra po celou dobu turnaje byla výtečná, takže už se těšíme na další ročník!
Ve fotogalerii přibude v dohledné době odkaz na několik fotek z turnaje.
01.12.2013 14:20:24
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one