Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg
(17.5.2013 - Ladislav Sýkora)
Týden po Traxlerově memoriálu se bude v Českém Krumlově konat turnaj dvojic v bleskovém šachu "Gambit Petra Voka". Více naleznete v propozicích v sekci "Kalendář akcí - Jiné akce".
(17.5.2013 - Ladislav Sýkora)
Webové stránky JŠS byly provizorně zprovozněny. V současné době se pracuje na tvorbě nových stránek JŠS. K základnímu informování šachistu Jč. kraje byl provizorně zprovozněnstávající web. Budou zde viset aktuální informace o chystaných akcích a jiné aktuální informace včetně výsledků skončených akcí.
(2.5.2013 - Ladislav Sýkora)
V sekci "Kalendář akcí" - OPEN Turnaje jsou umístěny informace o připravovaných letních OPEN turnajích. Nejbližší se koná koncem června v Praze. Zajímavý bude určitě festival v Pardubicích od 11. července.
(1.5.2013 - Jan Fiala )
Dne 17.5. (pátek od 16:50) pořádá náš přítel z Třeboně, Štěpán Papáček, další díl rapid turnaje Grand Prix. S chutí bych se rád zúčastnil, bohužel bych si na to musel vzít dovolenou, které mám již tak nedostatek. To však neznamená, že tam od nás nemůže vyrazit skupinka hráčů, kteří by si rádi zpříjemnili páteční podvečer. Více o akci se lze dočíst zde: 
(1.5.2013 - Ladislav Sýkora)
příjemném prostředí krásně zrenovovaného kulturního střediska Sokolovna v Týně nad Vltavou se v první májový den letošního roku konal dobře obsazený jubilejní 30. ročník májového rapidu.
(27.4.2013 - Ladislav Sýkora)
Družstvo mladších žáků vybojovalo v právě skončeném KP šestičlenných družstev v Táboře stříbrné medaile a zajistili si tak přímý postup na MČR, které se bude konat ve dnech 14. - 16. 6. 2013 v Táboře! V turnaji podlehli pouze áčku QCC České Budějovice a remizovali s áčkem Šachklubu Tábor, které skončilo třetí.
Více v sekci "Mládež"
(21.4.2013 - Ladislav Sýkora)
Výsledky 5. kvalifikačního turnaje KP mládeže najdete v sekci "Mládež"
(20.4.2013 - Ladislav Sýkora)
V posledním zápase letošního ročníku 2. divize jsme prhráli ve Strakonicích s místním céčkem poměrně jednoznačně 2:6. Vzhledem k postavení družstev v tabulce i papírové výkonnosti zejména na zadních šachovnicích odpovídá výsledek realitě. Protože zároveň náš největší konkurent v boji o záchranu QCC ČB C v posledním kole vyhrál, spadli jsme na sestupovou desátou pozici. Jak to ale bude se sestupovýmí pozicemi ve skutečnosti zatím není jisté, protože pro další sezónu uvažovala STK o rozšíření 2. divize na dvě skupiny. Pokud se tak stane, pak nejspíš nebude sestupovat nikdo. Pokud ne, tak naopak jsou sestupem ohroženi i budějovičtí, protože z 1. divize sestupují 3 celky místo dvou.
(8.4.2013 - Ladislav Sýkora)
Memoriál P. Karla Traxlera se letos bude konat v sobotu 1. června opět v malém sále KD ve veselí nad Lužnicí. Propozice budou vyvěšeny později, toto upozornění je určeno vážným zájemcům, aby si mohli poznačit událost do kalendáře.
Pro ty, co se předchozích ročníků neúčastnili, jedna dobrá rada. Určitě neuškodí, když se podíváte na zahájení "Traxlerův útok", někdy též označované jako "Traxlerův protiútok" - varianta hry dvou jezdců v obraně.
(7.4.2013 - Ladislav Sýkora)
Na konferenci ŠSČR, která proběhla v sobotu 6.4.2013 v Havlíčkově Brodě, bylo kromě běžných záležitostí schváleno i několik zajímavých bodů, mezi nimi i možnost uvedení hráčů až na třech soupiskách najednou.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one