Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg
(4.3.2013 - Ladislav Sýkora, Vladimír Hochmann, Martin Rosocha, Tomáš Tichý)
V zápase 9. kola vedlo domácí béčko Slovanu Jindřichův Hradec už 3,5:0,5, aby bylo nakonec rádo za nejtěsnější výhru 4,5:3,5.
(24.2.2013 - Ladislav Sýkora)
Nedávno vyšla velmi zajímavá kniha s názvem "90 let soběslavského šachu" autora Milana Mrni.
Kromě několika let ke konci 20. století je v knize zachycena veškerá činnost včetně výsledků jednotlivců i družstev od založení Šachového spolku Ctibor do současnosti. Kniha je doplněna řadou fotografií.
Určitě stojí za to do ní nahlédnout.
(24.2.2013 - Ladislav Sýkora)
Dnes jsme v 1. divizi udělali důležitý krok k záchraně, když jsme doma porazili celek Spartaku Soběslav 4,5:3,5. Výhra je to sice těsná, ale počítá se.
(19.2.2013 - Ladislav Sýkora)
V pravé části stránky po kliknutí na nadpis "Z odkazu Karla Traxlera" naleznete zajímavý článek o šachovém životě pátera Karla Traxlera, který pro naše stránky laskavě sestavil přítel, výborný hráč a znalec skladebního šachu (doufám že to jmenuji správně) Frank Korostenski. K článku připojil i několik zajímavých úloh. Řešení najdete ve druhém souboru.
(17.2.2013 - Ladislav Sýkora)
V sekci mládež naleznete informace o skončeném 4. kvalifikačníím turnaji KP mládeže v Českých Budějovicích.
(17.2.2013 - Ladislav Sýkora, Miloslav Mařík, Vladimír Hochmann)
V zápase s Kaplicemi jsme chtěli navázat na dobré výkony z předchozích utkání a a do jisté míry se nám to podařilo. Škoda jen, že se nepodařilo dotáhnout k lepším výsledkům partie Jany a Martina, které podle přihlížející vypadaly dlouho lépe ve prospěch domácích. Ale takové jsou šachy.
(10.2.2013 - Ladislav Sýkora, Miloslav Mařík, Jana Maříková)
Velmi dramatický průběh mělo naše dnešní utkání s dosud druhým celkem soutěže Sokolem Tábor C na jeho půdě.
(28.1.2013 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 5.2.2013)
V sedmém kole 1. divize družstev jsme hostili doma Strakonice "A", které jsou asi největším favoritem na vítězství a postup do ligy. My jsme jsme nastoupili bez čtyř papírově nejsilnějších, a přestože soupeři chyběli také čtyři hráči základní sestavy, nastoupili v mnohem silnější sestavě.

Nově: ve fotogalerii je odkaz na spoustu pěkných fotek z utkání, které pořídil pan Soucha ze Strakonic.
(3.2.2013 - Jan Fiala)
Jak jsme s Oldou bojovali na turnaji v Mariánských lázních...
(2.2.2013 - Ladislav Sýkora)
Důležitou výhru vybojovalo v Táboře družstvo B s místním Šachklubem A. Je to mládežnický, ale ambiciózní celek, který dle mého na 2. divizi má. Ale prozatím mají dost smůlu, když většinu svých zápasů prohráli nejtěsnějším rozdílem - zrovna jako dnes s námi.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one