Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

4. kvalifikační turnaj v Č. Budějovicích

(17.2.2013 - Ladislav Sýkora)
Na 4. kvalifikačním turnaji se tentokrát výsledkově dařilo jen Prokopovi Nestávalovi, který zůstal jen těsně pod stupni vítězů - 4. místo. Ostatní tentokrát i přes velmi hezké výkony - zejména v prvních partiích - nevydrželi s koncentrací na všech 7 kol a poměrně často chybovali, což je stálo cenné body. Ale velmi mne například potěšila hra Lucky Horejšové v 1. a zejména 2. partii. V té porazila bývalého člena DDM Veselí Péťu Augustina, který už má 3. VT a patří k favoritům kategorie HD12. Potěšil mne způsob vedení partie, ve které vůbec nedala soupeři šanci na nějakou výhodu, své figury stavěla na dobrá pole, takže měly souhru a pak využila první chybu soupeře k zisku materiálu a tuto výhodu dovedla přesvědčivě a bez klopýtnutí do vítězného konce. Pravda, je ještě dlouhá cesta k tomu, aby takovýto výkon opakovala častěji, což ukázaly další partie, ale její výkon byl velmi nadějný! Smolný den měl v kategorii Aleš Papáček, na kterém se zřejmě projevila turnajová pauza. V turnaji dostal dvakrát mat v prakticky vyhrané pozici v situaci, kdy mohl jednoduše mat odvrátit a pokračovat ve vítězném tažení (v obou případech proti silným hráčům včetně vítěze turnaje mladičkého Davida Háka ze Sokolu Tábor). Evidentně ale s matem vůbec při svých propočtech nepočítal. Tyto prohry jej stály medaili, ne-li přímo vítězství v turnaji. Hrou přesvědčil, že na to pořád má. Svůj den také vůbec neměl Vojta Popelák, který tolik zazářil na krajském finále přeboru škol. Nedařilo se ppříliš ani druhému Vojtovi - Ichovi, který také několikrát zachyboval v pozicích, kdy se mu to běžně už nestává.
František Liška v kategorii HD14 tentokrát neměl svůj den. 3,5 bodu a 11. pozice je trochu za očekáváníím. Že jsou šachy ve společné kategorii HD14 s chlapci náročnější, poznala i Tereza Šímová. Přesto výsledek 3 body (plus nejlepší dívka v HD14 a umístění před svým bratrem:-)) není až tak špatný. I u ní si myslím, že její výkony mohou brzy velmi vyrůst. To se koneckonců týka i jejího bratra Radka, kterého sráží příliš rychlá a impulzívní hra, při které sice hodně vymyslí, ale občas něco přehlídne.
Co se týče organizace, tak s výjimkou pozdějšího začátku (který ale ovlivnily pozdní příjezd části Táborské výpravy a dle pořadatelů i chybějící přihláška z Šachklubu Tábor) nelze organizátorům snad nic vytknout - příjemné prostředí, nové šachové soupravy na úrovni ligové výbavy, ceny pro každého účastníka.
Ve fotogalerii později naleznete i odkaz na pár fotek z turnaje.
17.02.2013 13:31:32
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one