Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

9. místo družstva ZŠ Blatské sídl. na MČR škol!

(21.6.2017 - Ladislav Sýkora)
Vynikajícího výsledku na MČR školních družstev ve Zlíně dosáhlo družstvo mladších žáků ze ZŠ Blatské sídliště. V konkurenci 32 družstev vystoupalo družstvo - nasazené jako předposlední - až na 9. příčku! Velkou pochvalu zaslouží všichni členové družstva nejen za výkon, ale i za bojovnost. Hodně partií vybojovali mladíci až v koncovce. Přesto bych vyzdvihnul neuvěřitelných 8 bodů z 9 Lukáše Píchy na 2. šachovnici, což jej zařadilo mezi nejlepší hráče této věkové kategorie s výkonem okolo 1550 ELO! Dlužno říci, že v několika případech mu situaci usnadnili hrubkami soupeři, na druhou stranu Lukáš je dobrou hrou k těmto chybám dohnal. Ale ani ostatní se nemají zač stydět. Ve velmi silné konkurenci obstál na 1. šachovnici Jakub Hajíček, který sice uhrál jen tři body, ale soupeře měl až na jednu výjimku silnější a dvakrát čelil i hráčům s ELO 1800+. Výborně zahrál Matyáš Kostelník na 3. desce, který s pěti výhrami a z toho dvakrát nad soupeři s ELO 1200+ se vyhoupnul na velmi solidní výkon 1200. Dva naprosto rozdílné dny zažil Matěj Pavliš na poslední šachovnici. V úterý mu nevyšlo vůbec nic a všechny partie svým soupeřům prakticky "daroval" velmi zbrklou hrou s řadou hrubek. Druhý den se ale neuvěřitelně vzchopil, přestal hrát zbrkle a ze čtyř partií vydoloval 3,5 bodu! Rozdíl v jeho hře byl tak velký, jako kdyby nastoupil nový hráč.
Soutěž byla velmi vyrovnaná, o čemž svědčí fakt, že druhé jihočeské družstvo - ZŠ Máj II Č. Budějovice (vítěz krajského přeboru) - skončilo na 21. místě se ztrátou pouhých 2,5 partiových bodů na naše družstvo.
Pro mládež je to excelentní závěr sezóny a pro veselský šach velké povzbuzení do budoucna.
Ve fotogalerii najdete odkaz na několik fotek z turnaje.
Výsledky najdete v odkaze níže.
21.06.2017 21:30:04
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one