Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Aktualizováno_V KP družstev ml. žáků bronz a postup na MČR!

(12.4.2014 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 18.4.2014)
Družstvo mladších žáků ŠK Veselí nad Lužnicí potvrdilo, že v kraji patří i letos k nejlepším a na právě skončeném KP družstev mladších žáků získalo bronz a už druhý rok po sobě postup na MČR!
Postup na MČR byl zasloužený, protože jediné družstvo, které jej mohlo o postup připravit (QCC Č. Budějovice B), v přímém souboji porazili 6:0(!)
Jediné dva zápasy jsme prohráli se suverénem loňského i letošního KP QCC Č. Budějovice A a se Šachklubem A, se kterým jsme sehráli v posledním kole přímý zápas o stříbro. Děti už ale možná byly unavené z předchozího průběhu a utkání prohrály 2:4. Ale i v tomto utkání to neměl soupeř lehké a k vítězství mu pomohly dvě přehlédnutí našich dětí v jinak rovných, nebo dokonce pro nás lepších pozicích.
Naše družstvo bylo nasazeno jako trojka, takže obhájili svou startovní pozici, za což mu patří velká gratulace!
Z jednotlivců těžko někoho vyzdvihovat, protože všichni podali výkon na hranicích svých možností, i když se nikdo z nich nevyvaroval slabší chvilky. Jestli někoho opravdu pochválit trošku navíc, tak Ondru Fucimana, který to na první desce neměl jednoduché a jako jediný sebral půl bodu jedničce budějovického áčka Nagyovi a Aleše Papáčka, který ztratil v turnaji jediný bod s budějovickým Sýkorou a jinak hrál velmi rozvážně a odpovědně. Překvapil příjemně i nováček Lukáš Pícha, který coby "mladík" v týmu jen dvakrát prohrál a třikrát vyhrál (dva body získal kontumačně za nenastoupení soupeře). Po delší době se s dětmi z kroužku sešla i Lucka Horejšová - i když vinou drobného zranění, kvůli kterému nemohla na gymnastické závody - a bez problému do kolektivu zapadla.
Aleš Papáček si svým výborným výkonem uhrál 3. VT.

Pořadatel MČR ještě není znám.
Ve fotogalerii naleznete pár fotek z turnaje. Kompletní výsledky v odkaze níže.
18.04.2014 19:56:58
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one