Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Bronzový Vojta Popelák na KP mládeže_aktualizováno

(4.5.2014 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 6.5.2014)
Skvělého výsledku dosáhnul na právě skončeném krajském přeboru mládeže v Dobronicích u Bechyně v kategorii H14 Vojta Popelák, který jako jedenáctý nasazený z dvanáctičlenného startovního pole překvapil řadu svých silnějších soupeřů a vybojoval bronzovou medaili a postup na podzimní mistrovství Čech! Vojta prohrál pouze dvě partie s hráči, kteří skončili před ním a na štítě mu zůstali hráči s ELO i přes 1600! Vojta se tak stal nejpřekvapivějším medailistou KP.
Nezklamali ani další hráči z ŠK Veselí, přestože už na medaile, ani na postupy nedosáhli. František Liška v téže kategorii až do posledního kola rovněž bojoval o postup, ale porážka s lídrem kategorie Lukášem Dolanským jej odsunula na 7. příčku. V kategorii H12 obhájil Ondřej Fuciman svou šestou startovní pozici a v kategorii H16 se po nešťastném prvním dnu s nulou rozehrál k docela hezkému výkonu Mikuláš Pecl a se ziskem 3 bodů si osmým místem nakonec o jedno místo vylepšil startovní pozici. Nedařilo se pouze Prokopovi Nestávalovi, který skončil v kategorii H14 poslední - ovšem jako poslední nasazený si vlastně nepohoršil.
Podrobné výsledky všech kategorií, včetně doprovodného bleskového turnaje naleznete níže. Jen pro doplnění: v kategoriích H12 a H14 postupuje prvních pět a v kategorii H16 první tři hráči na mistrovství Čech.
Nově přibylo pár fotek z turnaje, na které najdete odkaz v sekci Fotogalerie/Mládež turnaje KP.
06.05.2014 20:40:26
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one