Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí

Další dobré výkony veselských dětí v kvalifikaci

(15.12.2013 - Ladislav Sýkora)
Ve druhém kvalifikačním turnaji KP mládeže v rapid šachu se veselští šachisté opět neztratili. Výborný výkon byl korunován vítězstvím Ondry Fucimana v kategorii H12!
Turnaj se hrál opět společně pro všechny kategorie, ale vyhodnocení bylo ro každou kategorii zvlášť.
Vítěz kategorie H12 Ondřej Fuciman byl tentokrát z veselských nejúspěšnější a skončil s pěti body ze sedmi možných celkově čtvrtý, když nasbíral o půl bodu více, než František Liška, který se umístil v kategorii H14 na 2. místě a celkově šestý. Do první desítky se ještě vešel Prokop Nestával, který nastřádal čtyři body a v kategorii H12 bral bronz . Stejný bodový zisk, celkové 12. místo a stříbro v kategorii D14 získala Tereza Šímová. Jen horší pomocné hodnocení zařadilo jejího bratra Radka těsně za ní v celkovém pořadí. Svůj výkon z předchozího turnaje nezopakoval Vojta Popelák, který se umístil se ziskem 3,5 bodu uprostřed startovního pole těsně před svým kolegou Vojtou Ichou. Oba hráli sice pěkné šachy, ale ve finále se občas objevila chyba, která je stála několik bodů.
Svůj první větší turnaj sehrál nováček v šachovém kroužku Adam Jech. S jedním bodem skončil předposlední, ale posbíral spoustu zkušeností, které se mu do dalších turnajů budou určitě moc hodit.
Ve fotogalerii se brzy objeví odkaz na foto z turnaje.