Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Děti z DDM Veselí na Mistrovství Čech mládeže

(31.10.2012 - Ladislav Sýkora)
Ve dnech 20.10. až 27.10. 2012 se v Hrdoňově u Lipenské nádrže konalo Mistrovství Čech mládeže v kategoriích HD12 až 16. My jsme měli své zástupce v kategorii HD12 a v doprovodném OPENu B.
Vedle Františka Lišky, který se na mistrovství probojoval na základě umístění ve finále krajského přeboru, se MČech zúčastnila nakonec také Tereza Šímová. Umožnily to regule mistrovství, které umožňoovaly postup dívkám vzhledem k jejich malému počtu automaticky. Do OPENu B se přihlásil bratr Terezy Radek, aby si také vyzkoušel atmosféru velkého turnaje.
Oba naši zástupci v kategorii HD12 se zúčastnili turnaje prakticky bez přípravy. Přesto dosáhli na svém prvním mistrovství solidního výsledku. František získal 4,5 bodu z 9 možných, což je sám o sobě výborný výsledek. Umístění na 49. příčce ze 76 účastníků odpovídá jeho nasazení. Tereza získala nakonec 3 body a obsadila konečnou 64 pozici. I její výkon byl solidní, protože prohrála pouze se silnějšími soupeři. Hráče se stejnou výkonnostní třídou porážela. Pro Radka byla účast v Openu B nad jeho síly, takže místo bodů sbíral jen zkušeností, které se mu ale mohou osvědčit v dalších turnajích.
31.10.2012 18:14:28
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one