Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Dobré výkony dětí na 3. kv. turnaji v Táboře

(19.1.2013 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 20.1.2013)
Velmi dobré výkony dnes podaly některé děti z ŠK, resp. DDM Veselí nad Lužnicí. Výkony všech korunoval 1. místem v kategorii HD12 Prokop Nestával. Na 4. příčce (ale 3. v kraji) v této kategorii se umístil Ondra Fuciman, který v posledním kole prohrál přímý zápas o prvenství právě s Prokopem. Pěkné desáté místo ještě vybojoval Vojta Popelák, který rovněž porážkou v posledním kole přišel o lepší umístění. Porážky v posledním kole bohužel srazily ve výsledkové listině i borce z kategorie HD14. František Liška, který skončil celkově pátý, mohl v případě vítězství brát dokonce zlato. Jako jediný také dokázal porazit pozdějšího vítěze a nejvýše nasazeného hráče v kategorii HD14! Radek Šíma, celkově osmý, také prohrál v posledním kole, ale i tak podal výborný výkon. Jako největší překvapení soutěže za sebou nechal dva hráče s ELO a čtyři hráče s 3.VT.
Jeho sestra Terka Šímová obsadila v kategorii Dívek 3. místo. Konkurence zde ale nebyla příliš silná, neboť ty nejlepší dívky startovaly společně s chlapci. Myslím, že by si to Terka mohla také zkusit - má na to.
Ještě bych rád pochválil výkon Vojty Ichy, který měl za soupeře vesměs hráče se 4. VT a jednou 3. VT. Přesto bojoval statečně a dokonce uhrál remízu s hráčem s 3. VT. A to, jak v prvním kole využil chybného ústupu krále a využil pravidlo opozice a kritických polí k postavení dámy, bylo bezchybné.
Celkový dojem: příjemné prostředí, dobrá organizace a převážně spokojenost s výsledky. Je vidět, že dětí z ŠK, resp. DDM Veselí umí zabojovat a jejich hra se neustále lepší i přes některé výkyvy, které jsou v jejich věku běžné.
V sekci "Fotogalerie" najdete pár fotografií z turnaje i ceremoniálů.
Odkazy na výsledky níže.
20.01.2013 10:40:23
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one