Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Mladší žáci z ŠK Veselí nad Lužnicí stříbrní na KP družstev!

(27.4.2013 - Ladislav Sýkora)
Výborného a nečekaného výsledku dosáhli mladší žáci z ŠK Veselí nad Lužnicí na KP družstev, který se konal 27.4.2013 v Táboře. Družstvo posílené o mladíka Davida Háka ze Sokolu Tábor, prohrálo pouze jediný zápas s pozdějším vítězem - družstvem QCC České Budějovice A.
Družstvo z Veselí bylo dle průměrného ratingu nasazené až jako čtvrté a jeho cílem bylo bojovat s béčkem QCC ČB o bronzovou medaili. O zlato si to dle papírových předpokladů měli rozdat největší favoriti - A družstva Šachklubu Tábor a QCC ČB. Všechno ale bylo jinak. Ukázalo se, že družstvo má vyrovnanou soupisku na všech postech, což se nedalo říct i o některých favoritech.
Hned v prvním kole narazil tým z Veselí na hlavního konkurenta v boji o bronz. Zápas to byl vyrovnaný a o vítězi se nakonec rozhodovalo na 1. šachovnici, kde František po vynikajícím výkonu taktickým úderem zničil svého favorizovaného soupeře. Vítězstvím 3,5:2.5 tak bylo zahájeno skvělé tažení veselských turnajem. Hned ve druhém utkání jsme dostali za soupeře papírově nejsilnější celek Šachklubu Tábor A. A děly se věci. Na poslední šachovnici velmi odpovědně zahrál Vojta a přehrál o dvě třídy silnějšího soupeře. Tereza v rodinné bitvě zdolala svého bratra Radka, ale největší překvapení se zrodilo na 2. šachovnici, kde David zdolal favorizovaného Lukáše Dolanského. A remíza s vavoritem celé soutěže byla na světě. A před obědovou pauzou nám los nadělil dalšího velkého favorita a pozdějšího vítěze QCC ČB A. Utkání jsme prohráli 2:4, a to ještě Tereza přehlédla velkou šanci na vítězství. Výsledek tak mohl být ještě těsnější. I tak sle soupeř vyhrál zaslouženě a ukázal, že ze všech družstev má nejlepší formu. Velmi nadějně pro Veselské družstvo ale skončilo ve 3. kole utkání Šachklubu Tábor A s celkem QCC ČB B. Jejich remíza v podstatě znamenala, že veselský tým má velké šance dokonce na stříbro a postup na MČR. Děti to vzaly velmi odpovědně a po obědě nedaly svým soupeřem vůbec žádnou šanci. Po dvou výhrách v poměru 6:0 nad táborským béčkem a budějovickým céčkem již jen čekalo na vzájemný zápas áček obou klubů. Vítězství budějovického áčka tak pro nás znamenalo konečné druhé místo s náskokem dvou bodů na Šachklub Tábor A.
Z jednotlivců se výborně předvedl host ze Sokola Tábor mladičký David Hák, který čtyřmi body na druhé šachovnici výrazně přispěl k úspěchu, ale absolutórium zaslouží celý tým ve složení František Liška, host David Hák, Ondřej Fuciman, Tereza Šímová, Aleš Papáček a Vojta Icha. Všichni podali vyrovnaný výkon na hranici svých možností.
Poděkování patří domácímu Šachklubu Tábor a hlavně panu Odehnalovi za vzorně připravený a zorganizovaný turnaj. Nezbývá, než se těšit na MČR, které se bude konat opět v Táboře ve dnech 14. až 16.6.2013.

V rubrice "Fotogalerie" je přidán odkaz na foto z turnaje včetně dekorování vítězů.
28.04.2013 09:41:09
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one