Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Na MČR družstev se příliš nedařilo

(15.6.2014 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 16.6.2014)
Od pátku 13.6. do neděle 15.6. se v Brně konalo MČR družstev mladších žáků. Naše družstvo se do něj probojovalo už podruhé za sebou, ale tentokrát se mu tam příliš nevedlo. Jedinou výhru si připsalo až v posledním kole a před tím vybojovalo jen tři remízy. S celkovým ziskem šesti zápasových bodů jsme nakonec skončili na předposledním 27. místě.
Zejména se nedařilo sbírat body na předních šachovnicích. První tři nasazení posbírali dohromady jen 3,5 bodu, což se projevilo na výsledcích. Nedá se říct, že by vyloženě zklamali, protože rating jejich soupeřů byl většinou vyšší a nejspíš je po úvodních porážkách trochu svazovala nervozita. Naopak pochvalu si zaslouží dívka v družstvu Lucka Horejšová, která z devíti partií získala 6,5 bodu a hrála na výkon 1350. Vzhledem k jejímu aktuálnímu ratingu (1134) je to obdivuhodný výkon. Nezklamal ani Vojta Icha, který byl na soupisku napsán podle ratingu - tedy na posledním místě. Z pěti partií prohrál jen jedinou a ke čtyřem vítězstvím přidal i kontumační bod za nenastoupení soupeře. Pro další soutěže si tak vysloužil vyšší nasazení. Po šesti porážkách v řadě se ke konci turnaje už dost nečekaně zvednul náš benjamínek Lukáš Pícha a poslední tři partie vyhrál! Významně tak přispěl k jedné remíze a naší jediné výhře.
Výsledek nelze považovat za úspěch, ale určitě je to výborná zkušenost a možná to bude pro děti dobrá motivace k pilnějšímu tréninku. Pětice z nich by mohla ještě příští rok bojovat o postup na MČR v této kategorii. A protože se další dvě jihočeská družstva dostala do první třináctky, zajišťující místa navíc pro MČR, bude příští rok opět šance postoupit vedle táborských a budějovických.
Výsledky najdete v odkaze níže.
Turnaj to byl jinak pěkný až na předraženou "kontinentální snídani", kdy děti, které nechtěli na snídani šunku, měli za 80 Kč k dispozici rohlík a džem. Příště to bude chtít podrobnější informace, anebo rovnou spolehnout na vlastní zdroje.
Kromě turnaje si děti užily výlet na hrad Špilberk v sobotu a do muzea Anthropos v neděli.
Ve fotogalerii naleznete v sekci mládež/ostatní/mistrovství ČR odkaz na pár fotek z turnaje.
Ještě bych chtěl poděkovat druhému řidiči a doprovodu panu Píchovi za trpělivost s dětmi, které občas byly příliš "živé".
16.06.2014 16:56:16
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one