Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Proběhl přebor škol v šachu 2014

(29.1.2014 - Ladislav Sýkora)
V úterý 28.1.2014 proběhl v sále restaurace Gerbera v Českých Budějovicích přebor škol v šachu. O body bojovala čtyřčlenná družstva. Hodnocení proběhlo již tradičně olympijským způsobem. O pořadí nerozhodovaly zápasové body družstev, ale celkový počet získaných partiových bodů všech členů družstva.
Z Veselí se zúčastnila tři družstva.
ZŠ Blatské sídliště vyslalo družstva do kategorie mladších i starších žáků, ZŠ ČSA vyslalo pouze družstvo starších žáků.
Letos ani jedno družstvo nedosáhlo na medaili. Nejlépe se umístilo družstvo starších žáků ZŠ Blatské sídliště, kteří skončili čtvrtí. Družstvo mladších žáků ZŠ Blatské sídliště obsadilo šestou příčku a družstvo starších žáků ZŠ ČSA skončili celkově desátí. Startovní pole zejména u starších žáků se ukázalo být uprostřed velice vyrovnané, protože 4. a 10. místo od sebe dělily pouhé dva partiové body. Z toho pohledu je umístění ZŠ ČSA trošku smůlovaté. Letos jsme bohužel nepostavili supersilné družstvo mladších žáků, jako se nám to podařilo vloni v případě ZŠ Blatské sídliště, protože dva "tahouni" Fanda Liška a Vojta Popelák postoupili do starší kategorie. I tak se děti snažily o co nejlepší výsledek a myslím, že si pěkně zahrály. Velmi dobrý výkon mezi staršími žáky podal tradičně František Liška, který prohrál pouze s hráči s výrazně vyšším ratingem a jednoho z nich - velkého talenta Lukáše Dolanského dokonce porazil. Solidní výsledek ale vzhledem ke svým možnostem uhráli všichni členové družstva starších žáků ZŠ Blatské sídliště. V družstvu ZŠ ČSA uhrál nejvíce bodů Ondra Fuciman na 1. šachovnici, kterému k zisku 4 bodů pomohl příznivý los. Vynikající výsledek - i když většinou proti relativně slabším hráčům - uhrála Lucka Horejšová mezi mladšími žáky, když vyhrála všech šest svých partií. Solidních 4,5 ze šesti možných bodů uhrál také Vojta Icha.
Oproti předchozím ročníkům se účastnilo ve všech kategoriích méně družstev. Zato organizace šlapala tak rychle, že turnaj skončil dokonce o hodinu a půl dříve, než bylo uvedeno v propozicích.
Níže najdete odkazy na výsledky. Krátká zpráva je také na stránkách Jihočeského šachového svazu.
29.01.2014 20:12:16
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one