Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Proběhlo finále KP mládeže v rapidu

(27.5.2014 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 24.5. proběhlo v Písku finále KP mládeže v rapid šachu, kam na základě kvalifikačních turnajů postoupilo i 6 hráčů z Veselí.
Výsledkově nejlépe uspěla Tereza Šímová, která skončila druhá ve spojené kategorii dívek do 12 a 14 let. Tereza jako druhá nasazená tak „splnila svou povinnost“.
V kategorii do 10 let jsme neměli zástupce, ale myslím, že se můžeme těšit na příští ročníky.
V kategorii H12 let jsme měli hned tři finalisty z desíti. Nejlépe se umístil Ondřej Fuciman, který bral „bramborovou“ medaili za 4. místo. Ondra bojoval, minimálně dvakrát vyhrál již zdánlivě ztracenou partii, ale na medaili to tentokrát nestačilo. Šestý Vojtěch Popelák střídal dobré a špatné okamžiky. Poslední skončil s jedním bodem Prokop Nestával, kterému se turnaj vůbec nepovedl.
V kategorii H14 vybojoval páté místo František Liška, který jako poslední nasazený za sebou nechal hned pět hráčů. Je to určitě úspěch a je jen škoda, že v některých partiích daroval zadarmo materiál soupeřům. Na většinu partií se ale dalo docela dobře koukat a zejména jeho hra černými v sicilské se stále zlepšuje.
Největším smolařem se stal nakonec Mikuláš Pecl, který jako poslední nasazený ve dvoukolově hraném turnaji figuroval po prvním kole na nečekané 2. pozici (!), když získal 2,5 bodu ze čtyř možných. V odvetách ve druhém kole už ale nepřidal ani půl bodu a skončil nakonec na posledním děleném čtvrtém místě. Mikuláš určitě na své poměry hodně zabojoval, bohužel nevystačil s koncentrací až do konce.
Postup na MČR v rapidu se letos nikomu vybojovat nepodařilo.
Podrobné výsledky najdete v odkazech níže. V dohledné době přibude ve fotogalerii pár fotek z turnaje.
27.05.2014 18:05:13
jan.fialamail
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one