Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Slušný výkon na KP družstev mladších žáků

(21.3.2016 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 19.3. se v ZŠ a MŠ v Horní Stropnici konal za účasti deseti družstev krajský přebor družstev mladších žáků. Naše družstvo bylo jediné, které nebylo z Budějovic, Tábora, nebo pořádající Horní Stropnice.
Veselské družstvo, které sestávalo ze tří registrovaných hráčů ŠK Veselí a tří neregistrovaných hráčů z kroužku DDM, se nakonec umístilo na pěkném 6. místě s bilancí čtyř vítězství a pěti porážek. Pro děti to byl určitě velmi přínosný turnaj, protože si mohli v devíti partiích vyzkoušet svoje umění s dalšími dětmi z kraje. I když ten kraj se trochu smrsknul na výše uvedené České Budějovice (4 družstva), Tábor (3 družstva) a Horní Stropnici (2 družstva). Přínosný byl turnaj i pro mne jako trenéra - budeme mít v kroužku co rozebírat a co trénovat.
Po organizační stránce se turnaj pořadatelům - až na poněkud delší čekání na oběd u druhé směny - povedl. Děti měly možnost se mezi koly vyřádit v tělocvičně, či na školním dvoře.
Z jednotlivců bych pro začátek pochválil úplně všechny, protože podali výkon v mezích svých možností. Příjemně překvapila Marcelka Miklová na svém vůbec prvním turnaji mimo kroužek a velké uznání tentokrát zaslouží Lukáš Pícha, který na 1. šachovnici podal vynikající výkon a zle zatápěl i největším favoritům. Velkou snahu ale předvedli všichni. Samozřejmě ti na předních šachovnicích měli těžší soupeře, takže nelze srovnávat podle získaných bodů. O to větší cenu ale má Lukášových pět bodů na 1. šachovnici (a mohlo jich být víc - Lukáš se musí ještě potrénovat, jak vyhrávat "vyhrané" partie).
Kompletní výsledky naleznete v odkaze níže a ve fotogalerii brzy snad přibudou nějaké fotky.
21.03.2016 20:22:47
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one