Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí

Výborný Ondra Fuciman v Blatné

(31.3.2015 - Ladislav Sýkora)
4. kvalifikační turnaj v rapid šachu v Blatné se velmi povedl Ondrovi Fucimanovi, který v kategorii do 12 let byl nasazen jako trojka, ale v turnaji neztratil ani bod a suverénně vyhrál s náskokem dvou bodů(!) před druhým v pořadí Václavem Bauerem z Českých Budějovic.
Solidní výkon podal Fanda Liška, který v kategorii do 14 let obhájil jako pátý nasazený svou pozici. V neděli podlehl pouze turnajové jedničce a trojce. Pěkné tři body uhrál v kategorii do 10 let Jakub Hajíček. Vojta Icha v kategorii do 12 let nasbíral také tři body, ale myslím, že Vojta chtěl určitě víc.
K výsledku Fandy, ale zejména Ondry bych podtrhnul, že se u nich dobře projevují vážné partie, které odehráli v divizích, resp. Ondra v 1. lize mládeže. Bohužel k lepšímu postavení v žebříčcích jim chybí sehrání několika OPEN turnajů s vážnými partiemi. Oba sice mají šanci postoupit do finále KP v rapid šachu, kam se kromě hráčů s nejvyšším osobním koeficientem probojují i hráči nejúspěšnější v kvalifikačních turnajích. Pro KP v praktickém šachu jim ale chybí body v žebříčku, neboť tam postupují pouze hráči podle Ela. A to je škoda, protože myslím, že by tam oba měli patřit. Oběma bych velmi doporučil účast na některém z OPEN turnajů, které se letos budou v kraji konat.