Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí

Výsledky 3. kvalifikačního turnaje ve Veselí

(10.1.2016 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 9.1.2016 se v malém sále KD ve Veselí nad Lužnicí konal za účasti 65 hráčů (opraveno, původně omylem uvedeno 75 hráčů) 3. kvalifikační turnaj jednotlivců KP mládeže v rapid šachu pro sezónu 2015/16.
Nejvíce dětí se účastnilo v kategorii HD10 - celkem 25 dětí, z toho pět děvčat. Naopak starších dětí se účastnilo podstatně méně, takže kategorie HD14 až HD18 byly sloučeny do jedné. Hrálo se ve všech kategoriích švýcarským systémem na 7 kol.
Myslím, že turnaj se organizačně povedl, nebyly zaznamenány žádné protesty, ani nějaké zádrhele. K vidění byly ve všech kategoriích zajímavé partie. Za zmínku stojí kromě vítězného tažení Míši Lorencové v HD14-18 také pěkné partie Doroty Veverkové v HD8, za které obdržela na návrh hlavního rozhodčího sladkou odměnu navíc.
Z Veselí se účastnilo celkem 9 dětí, z toho 6 členů ŠK a další tři děti ze šachového kroužku. Solidní výkon podal Fanda Liška, který vyhrál kategorii H16 a prohrál pouze se suverénní Michaelou Lorencovou. Trochu za očekáváním zůstal i přes bronzovou medaili v kategorii H14 Ondra Fuciman, nasazený jako jednička. Slušný výkon odvedl v této kategorii i Vojta Icha, který se oproti nasazení posunul o dvě příčky nahoru. Naopak se nedařilo jediné dívce v kategorii do 16 let Terce Šímové, přestože v prvním kole překvapila remízou s Ondrou Fucimanem.
Další zástupce jsme měli v kategorii HD10. Tam se velmi pěkně předvedl Jakub Hajíček, který si ziskem 4,5 bodu oproti nasazení polepšil o 9 míst na celkovou 8. pozici. Naopak po výhrách v prvních dvou kolech přišel velký útlum na Lukáše Píchu, kterého v celkovém pořadí přeskočili i další dva členové šachového kroužku. Zejména Matyáš Kostelník příjemně překvapil, Matěj Pavliš prokazoval zlepšení už dříve. Oba se ziskem tří bodů přeskočili jako neregistrovaní hráči 6, resp. 7 registrovaných šachistů. Florián Hrib na svém vůbec prvním turnaji mimo šachový kroužek zaplatil nováčkovskou daň, ale jistě získal cenné zkušenosti pro příště.
Níže naleznete odkazy na výsledky a postupně se snad objeví i nějaké fotky ve fotogalerii.