Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí

Výsledky KP mládeže v praktickém šachu

(20.5.2018 - Ladislav Sýkora)
V krajském přeboru mládeže v praktickém šachu se dnes rozdělovaly medaile a postupy na M Čech. Z veselských šachistů se nejvíce dařilo Ondrovi Fucimanovi, toho času hájícího barvy Šachklubu Tábor. Nejen, že vybojoval postup na mistrovství Čech, ale celou kategorii H16 vyhrál. Méně se dařilo Lukáši Píchovi, který skončil na pátém - prvním nepostupovém místě v H12. Kuba Hajíček měl přetěžkou úlohu, protože v H14 nastoupil jako poslední nasazený. Přesto dokázal uhrát dva body a remízy s hráči 1500+ jsou určitě velmi cenné. Matyáš Hajíček byl na svém prvním turnaji v praktickém šachu a byla to pro něj určitě velká škola. Marcelka Miklová uhrála 3,5 bodu ze sedmi, což je slušný výsledek. Také pro ni to byl první turnaj v praktickém šachu. Velmi přínosné je, že se ještě během turnaje podařilo část partií zanalyzovat a odhalit chyby, ze kterých se děti mohou nejlépe poučit a skvělé je, že Kuba i Lukáš zkoušeli hrát na soupeře Traxlerův útok a některé partie dovedli do zdárného konce. Trénink se jim bude hodit na blížící se Traxlerův memoriál.
Výsledky najdete v odkazech níže. Nějaké foto se objeví ve fotogalerii.