Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
(15.6.2014 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 16.6.2014)
Od pátku 13.6. do neděle 15.6. se v Brně konalo MČR družstev mladších žáků. Naše družstvo se do něj probojovalo už podruhé za sebou, ale tentokrát se mu tam příliš nevedlo. Jedinou výhru si připsalo až v posledním kole a před tím vybojovalo jen tři remízy. S celkovým ziskem šesti zápasových bodů jsme nakonec skončili na předposledním 27. místě.
(27.5.2014 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 24.5. proběhlo v Písku finále KP mládeže v rapid šachu, kam na základě kvalifikačních turnajů postoupilo i 6 hráčů z Veselí.
(17.5.2014 - Ladislav Sýkora)
V budově knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích dnes proběhl krajský přebor družstev starších žáků (mladších dorostenců). Hrálo se nejen o titul přeborníka, ale i o postup do 1. ligy mladšího dorostu. Soutěže se neúčastnila družstva Šachklubu Tábor a QCC České Budějovice, která již účast v 1. lize mají a posilovat nechtějí. Do KP se tak nahlásila pouze dvě družstva - naše a ŠO Hraničář Horní Stropnice.
(11.5.2014 - Ladislav Sýkora)
Velmi slušný výkon podali naši nejmladší členové na MČR do 8 let, které dnes skončilo v Táboře. Výborně zahrál zejména náš úplně nejmladší hráč - bronzový z krajského přeboru - teprve šestiletý Lukáš Pícha, který v konkurenci 81 hráčů z celé ČR skončil na 19. místě se ziskem 5,5 bodů z 9.
(4.5.2014 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 6.5.2014)
Skvělého výsledku dosáhnul na právě skončeném krajském přeboru mládeže v Dobronicích u Bechyně v kategorii H14 Vojta Popelák, který jako jedenáctý nasazený z dvanáctičlenného startovního pole překvapil řadu svých silnějších soupeřů a vybojoval bronzovou medaili a postup na podzimní mistrovství Čech!
(23.4.2014 - Ladislav Sýkora)
V květnu a červnu čeká naši šachovou mládež smršť turnajů. Jako první odehrají KP v praktickém šachu děti od 1. do 4.5. v Dobronicích u Bechyně (účast 5 - 6 dětí).
(12.4.2014 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 18.4.2014)
Družstvo mladších žáků ŠK Veselí nad Lužnicí potvrdilo, že v kraji patří i letos k nejlepším a na právě skončeném KP družstev mladších žáků získalo bronz a už druhý rok po sobě postup na MČR!
(5.4.2014 - Ladislav Sýkora)
Za účasti 19-ti dětí se dnes konal krajský přebor dětí do 8 let. Mezi 12 chlapci a 9 dívkami startovali hned čtyři šachisti z Veselí (samí kluci, škoda, že nemáme žádnou slečnu v této kategorii). Kluci ale ukázali, že se ani v kraji neztratí! Z KP si zásluhou nejmladšího z veselského čtyřlístku Lukáše Píchy vezeme bronz v kategorii chlapců a k tomu ještě páté místo Járy Faflíka (celkově šestý).
(30.3.2014 - Ladislav Sýkora)
Na posledním letošním kvalifikačním turnaji KP mládeže v rapidu v Soběslavi se naši borci zase ukázali v tom nejlepším světle. Zcela jsme ovládli kategorii H12 a v kategorii H14 máme bronz. V kategorii H8, kde byli dva nejlepší vyhlášeni, přestože kategorie v propozicích nebyla - ale zbyly nějaké knižní ceny, jsme navíc brali druhé a třetí místo!
(18.3.2014 - Ladislav Sýkora)
Šachové oddíly Sokol Tábor a Šachklub Tábor opět pořádají v letních měsících šachový tábor pro děti. Sokol pořádá pod vedením Aloise Bartoše týdenní tábor ve Lhotce u Černovic. Šachklub pořádá pod vedením Jaroslava Odehnala čtrnáctidenní tábor ve Vráži u Písku (pro menší děti možnost týdenního pobytu). Oba vedoucí jsou zkušení pracovníci s dětmi a dlouholetí vedoucí šachových táborů.
Níže uvádím odkazy na stránky pořadatelů, kde najdete vše potřebné - propozice, přihlášky a další informace.
V případě zájmu doporučuji zajímat se co nejdříve, tábory mají omezenou kapacitu.