Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg
(18.3.2014 - Ladislav Sýkora)
Šachové oddíly Sokol Tábor a Šachklub Tábor opět pořádají v letních měsících šachový tábor pro děti. Sokol pořádá pod vedením Aloise Bartoše týdenní tábor ve Lhotce u Černovic. Šachklub pořádá pod vedením Jaroslava Odehnala čtrnáctidenní tábor ve Vráži u Písku (pro menší děti možnost týdenního pobytu). Oba vedoucí jsou zkušení pracovníci s dětmi a dlouholetí vedoucí šachových táborů.
Níže uvádím odkazy na stránky pořadatelů, kde najdete vše potřebné - propozice, přihlášky a další informace.
V případě zájmu doporučuji zajímat se co nejdříve, tábory mají omezenou kapacitu.
(5.3.2014 - Ladislav Sýkora)
Před koncem sezóny 2013/2014 čeká na mládež ještě několik zajímavých krajských turnajů:

V neděli 30.3. se v Soběslavi uskuteční 4. kvalifikační turnaj KP mládeže v rapidu skupiny Sever.
V sobotu 5.4. se v Táboře uskuteční KP v rapidu pro nejmladší kategorii HD8.
Následující sobotu 12.4. se v Táboře koná KP družstev mladších žáků.
A konečně od 1. do 4. května proběhne v Dobronicích u Bechyně KP HD10-16 v praktickém šachu, na který se letos nekvalifikují děti na kvalifikačních turnajích, ale postup je dán na základě výkonnosti (ELO, VT).
Všechny propozice, resp. přihlášky a seznam oprávněných účastníků naleznete v sekci Kalendář akcí/Mládež/2013/2014. Formulář přihlášky na KP družstev ještě není k dispozici.
(16.2.2014 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 15.2. se v Táboře konal 3. kvalifikační turnaj KP mládeže v rapid šachu. A opět se dařilo veselské výpravě, která si veze z Tábora čtyři medaile. Opět hráli všichni společně s vyhodnocením každé kategorie zvlášť.
(29.1.2014 - Ladislav Sýkora)
V úterý 28.1.2014 proběhl v sále restaurace Gerbera v Českých Budějovicích přebor škol v šachu. O body bojovala čtyřčlenná družstva. Hodnocení proběhlo již tradičně olympijským způsobem. O pořadí nerozhodovaly zápasové body družstev, ale celkový počet získaných partiových bodů všech členů družstva.
Z Veselí se zúčastnila tři družstva.
ZŠ Blatské sídliště vyslalo družstva do kategorie mladších i starších žáků, ZŠ ČSA vyslalo pouze družstvo starších žáků.
(15.12.2013 - Ladislav Sýkora)
Ve druhém kvalifikačním turnaji KP mládeže v rapid šachu se veselští šachisté opět neztratili. Výborný výkon byl korunován vítězstvím Ondry Fucimana v kategorii H12!
(19.10.2013 - Ladislav Sýkora)
Výborný výkon odvedly děti z ŠK Veselí nad Lužnicí na zahajovacím kvalifikačním turnaji KP mládeže v rapid šachu v Písku. Šestičlenná výprava přivezla čtyři medaile!
(2.10.2013 - Ladislav Sýkora)
Tak nám začíná nová sezóna i v mládežnických kategoriích.
Kvalifikační turnaje jsou letos rozděleny na skupiny JIH a SEVER. My patříme do skupiny SEVER. Kromě rozdělení přišla i novinka ve formátu turnajů a zejména finále.
(10.9.2013 - Ladislav Sýkora)
O víkendu 27. - 29.9. pořádá Šachklub Tábor turnaj pro pokročilejší mládež. Na programu budou i rozbory partií a nějaké to odreagování. Odkaz na stránky pořadatele, kde najdete i propozice je v sekci Kalendář akcí/mládež/2013/14.
25.8.2013 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 21.9.2013 se v Českých Budějovicích koná turnaj pro mládež a doprovod.
(20.6.2013 - Ladislav Sýkora)
Dnes se konala závěrečná schůzka šachového kroužku DDM v této sezóně. I přes tropická vedra se dostavilo 8 dětí, 3 vedoucí a několik rodičů.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one