Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
(4.12.2012 - Ladislav Sýkora)
V pátek 30. listopadu se v Havlíčkově Brodě konal během MČR dorostenců a juniorů doprovodný turnaj mládeže v rapid šachu Pribináček. Z jižních Čech se účastnilo také několik hráčů, mezi nimi dva zástupci DDM Veselí nad Lužnicí - sourozenci Šímovi.
(21.11.2012 - Ladislav Sýkora)
Ve čtvrtek 6.12. se bude v klubovně šachového kroužku konat Mikulášský šachový turnaj o sladké ceny. Zváni jsou členů kroužku i rodiče, další příbuzní, kamarádi. Zvláště budou vítáni Mikuláši, čerti a andělé. Na každého se dostane nějaká odměna, hrát se bude i o zlaťáky. Přijít zahrát si mohou i bývalí členové kroužku.

Občerstvení bude zajištěno.

Začátek turnaje bude v 15:15, předpokládaný konec v 18:00 hodin.

Na vaši účast se těší vedoucí kroužku.
Ve dnech 20.10. až 27.10. 2012 se v Hrdoňově u Lipenské nádrže konalo Mistrovství Čech mládeže v kategoriích HD12 až 16. My jsme měli své zástupce v kategorii HD12 a v doprovodném OPENu B.
Vedle Františka Lišky, který se na mistrovství probojoval na základě umístění ve finále krajského přeboru, se MČech zúčastnila nakonec také Tereza Šímová. Umožnily to regule mistrovství, které umožňoovaly postup dívkám vzhledem k jejich malému počtu automaticky. Do OPENu B se přihlásil bratr Terezy Radek, aby si také vyzkoušel atmosféru velkého turnaje.
Oba naši zástupci v kategorii HD12 se zúčastnili turnaje prakticky bez přípravy. Přesto dosáhli na svém prvním mistrovství solidního výsledku. František získal 4,5 bodu z 9 možných, což je sám o sobě výborný výsledek. Umístění na 49. příčce ze 76 účastníků odpovídá jeho nasazení. Tereza získala nakonec 3 body a obsadila konečnou 64 pozici. I její výkon byl solidní, protože prohrála pouze se silnějšími soupeři. Hráče se stejnou výkonnostní třídou porážela. Pro Radka byla účast v Openu B nad jeho síly, takže místo bodů sbíral jen zkušeností, které se mu ale mohou osvědčit v dalších turnajích.
(31.10.2012 - Ladislav Sýkora)
(15.10.2012 - Ladislav Sýkora)
V neděli 14.10. se v Blatné v místní Sokolovně konal první kvalifikační turnaj KP mládeže. Veselští zástupci se v turnaji neztratili, o čemž svědčí i to, že dle aktuálních tabulek jsou všichni zúčastnění po prvním turnaji na postupových místech.
(6.9.2012 - Ladislav Sýkora)
Šachový kroužek při DDM bude probíhat ve stejných dnech a hodinách, jako vloni. Tedy ve čtvrtky od 15 do 17 hodin a v pondělky od 16 do 18 hodin. Vyhovuje to tak většině dětí. Je mi líto, že ne všem to úplně vyhovuje, ale na druhou stranu u nás tolerujeme pozdní příchody, či dřívější odchody z důvodu jiných kroužků, tak se s tím snad děti vypořádají.
Pondělní kroužek je pro pokročilejší.
Na dnešní schůzce bylo znát, že se děti už na šachy těšily. Za vedoucí mohu slíbit, že se vynasnažíme, aby je šachy bavily i nadále. Zejména pro ty pokročilejší už to ale znamená, že budou muset studiu šachu, nebo alespoň řešení diagramů věnovat nějaký čas i doma. Ti nejlepší v kraji to tak dělají. Není žádný důvod, aby i ty naše děti nepatřili k těm lepším v kraji. Základy pro to mají slušné a děti to jsou šikovné.
(22.6.2012 - Ladislav Sýkora)
Ve čtvrtek 21.6.2012 - symbolicky v první letní den - skončila činnost šachového kroužku při DDM ve školním roce 2011/2012. Byla vyhodnocena celoroční činnost členů kroužku. Nejlepší - tedy ti, kteří nasbírali během roku nejvíce pěšců, které postupně proměňovali za figury dle jejich hodnot - byli odměněni šachovými cenami a nějakou sladkostí. Ty si ostatně nakonec odnesly všechny děti.
Závěrečný turnaj se stal u pokročilých kořistí Františka Lišky, který jen potvrdil své vítězství v celoroční soutěži. U mladších si vítězství vydobyl Honza Sedláček před celkovou vítězkou celoroční soutěže Luckou Horejšovou.
Několik zajímavých partií sehráli mezi sebou i přítomní rodiče a další návštěvníci, mezi nimi i autor většiny fotek Václav Jelínek, který prý jinak už šachy nehrál několik desítek let.
Fe fotogalerii je odkaz na několik fotek z této akce.
28.5.2012 - Ladislav Sýkora)
Dobrý večer,

Jak již někteří víte, včera se konal v Písku KP mládeže v rapid šachu jednotlivců. Veselí vyslalo do boje pět dětí, tentokrát převážně z řad těch nejmladších. Přestože většina z nich prokazovala již v sezóně svůj talent, výsledek z Písku předčil očekávání!

V silné konkurenci děti přivezly 3 medaile: zlato Terka Šímová v D12, bronz Ondra Fuciman v H10 a Lucka Horejšová v D10. První dva jmenovaní navíc postoupili na zářijové mistrovství ČR! Velká gratulace! Závěr sezóny se mládeži opravdu povedl. Na závěrečné schůzce kroužku DDM bude co hodnotit a tak trochu i slavit.